Sobota, 24. marec 2018. Meniny má Gabriel, zajtra Marián.

VIDEO Prezident Kiska navštívil košický T- systems. A vybabral s novinármi

Andrej Kiska
Andrej Kiska
17.10.2017 16:00

KOŠICE – Prezident Andrej Kiska, v utorok (17.10.) prvýkrát navštívil spoločnosť T- System v Košiciach. Svoju návštevu už dopredu jeho kancelária avizovala a o návšteve dal vedieť aj samotný T- System.


Po oficiálnych stretnutiach s predstaviteľmi a zamestnancami spoločnosti, mal nasledovať krátky brífing s novinármi. Ten bol naplánovaný na 10,50 s tým, že len na ňom bude možnosť klásť otázky prezidentovi. Väčšina novinárov, však prezidenta čakala už o niekoľko minút skôr. A. Kiska však prekvapil, zo spoločnosti T- System odchádzal už o 15 minút pred plánovaným brífingom, takže priestor na otázky nebol.

Andrej Kiska

Podľa mnohých prítomných novinárov, to bolo možno spôsobené aj tým, že sa bál otázok ohľadom jeho momentálnych káuz, týkajúcich sa daní a pozemku vo Veľkom Slavkove. Napriek jeho rýchlemu a nevysvetliteľnému odchodu, predsa len novinárom neutiekol, ale vyjadril sa len k oficiálnej návšteve T – Systemu. 

VIDEO Prezident Kiska navštívil

„T- System, je pýchou Slovenska. Je to druhý najväčší zamestnávateľ na Východnom Slovensku a druhý najväčší IT zamestnávateľ.  Pôsobí v 22 krajinách po celom svete. Má viac ako 42-tisíc zamestnancov a u nás viac ako 4 tisíc. Spýtal som sa riaditeľa, ako je spokojný v našej krajine, a povedal mi, že sú tu úžasní ľudia a pobočka patrí medzi najúspešnejšie na svete. Ako prezidenta ma príjemne prekvapilo, za čo sú ľudia z Košíc zodpovední. Napríklad aby spoločnosť Shell nemal problémy v ťažbe nafty alebo Mercedes plynulo vyrábal plynulo auta a množstvo ďalších vecí. Prístup spoločnosti k regiónu, ako myslí na spoluprácu s vysokými školami, je skvelý. Vidieť, že myslia na región a je úlohou vlády, aby v tomto regióne pomáhala takýmto zamestnávateľom.“ 


Galéria

Andrej Kiska Andrej Kiska T-System Andrej Kiska Andrej Kiska Andrej Kiska

Nástroje k článkuZDROJ: Topky - mik
FOTO: Miroslav Vacula,
VIDEO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články