Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Unikátny projekt v centre mesta na FOTO: Sem budú ľudia chodiť s radosťou

Parkorman je unikátny projekt
Parkorman je unikátny projekt
17.06.2017 14:00

ISTANBUL - Kreatívni dizajnéri z newyorského štúdia Studio Dror pripravili pre tureckú metropolu unikátny projekt na vybudovanie krásneho parku. Koncept lesoparku budú tvoriť nelineárne cesty a množstvo zaujímavých zákutí v priľahlých lesoch.


Turecké priemyselné centrum, akým je Istanbul, potrebuje ako i mnohé iné mestá svoje zelené oázy pokoja, ktoré zvyčajne tvorí zelený park a les. Vybudované parky sú často neoddeliteľnou súčasťou veľkých miest a ich zmysel spočíva najmä v ochrane a podpore životného prostredia. Ďalej tu je samozrejme vytvorený priestor pre dokonalý oddych, ktorý ľudia popri uponáhľaných dňoch tak veľmi potrebujú.

Unikátny projekt v centre

Architekti a dizajnéri zo štúdia Studio Dror predstavili jedinečný projekt pre vybudovanie parku v centre Istanbulu. Projekt s názvom Parkorman zaručí návštevníkom dokonalý odpočinok. Skutočne zaujímavými budú nelineárne cesty ťahajúce sa naprieč celou oblasťou parku.

Unikátny projekt v centre

Unikátny projekt v centre

Zelená oáza ponúkne množstvo samostatných oblastí vrátane veľkého priestoru pre zhromažďovanie ihneď po vstupe na územie parku. Súčasťou návrhu sú okrem príjemných zákutí a cestičiek hojdačky, hojdacie siete a pre osvieženie návštevníkov aj veľký bazén. V korunách stromov vybudujú ochodze, ktoré v niekoľkometrovej výške umožnia prechádzku medzi stromami.


Galéria

Parkorman je unikátny projekt

Nástroje k článkuZDROJ: rh
FOTO: Youtube/Studio Dror
VIDEO: Youtube/Studio Dror

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články