Štvrtok, 24. máj 2018. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Černákov odkaz z basy prokurátorovi: Uplakanec, ktorý zavádza, zverejním nové informácie!

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák
05.11.2016 18:27

BRATISLAVA - Bývalému bossovi banskobystrického podsvetia sa nepáčila tlačovka námestníka generálneho prokurátora. Na nej Peter Šufliarsky zdôraznil, že Černák je desaťnásobný vrah a gangster. Preto sa rozhodol, že sa prostredníctvom Facebooku ozve a pripomenie prokurátorovi niekoľko informácií.


Mikuláš Černák dostáva v médiách neadekvátny priestor. Na tlačovej konferencii to vyhlásil námestník Generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky. Podľa toho médiá vytvárajú o zločincovi odsúdenom na doživotie neobjektívny obraz, ktorý mu neprináleží.

Predstavitelia Generálnej prokuratúry reagovali na mediálne vyhlásenia bývalého bossa banskobystrického podsvetia, ako aj ďalších predstaviteľov jeho zločineckej skupiny. „Mediálny priestor a informácie dostávajú odsúdeného Mikuláša Černáka do pozície „celebrity“ a zároveň obete justičného systému. Táto pozícia je absolútne nenáležitá a nepravdivá,“ upozornil Šufliarsky.

Peter Šufliarsky
Námestník generálneho prokurátora SR

Tieto slová sa nepáčili Černákovi, ktorý prostredníctvom profilu na Facebooku, včera zanechal Šufliarskemu odkaz. "K včerajšej tlačovke (štvrtok - pozn. red.) námestníka GP Mgr. P. Šufliarskeho musím s poľutovaním konštatovať len to, že som videl "uplakaného" neprofesionálneho prokurátora, ktorý zavádzal verejnosť, skresľoval a tajil fakty, aby sa tým očistil od podozrenia, že pomáha vrahom - Kánovi a Kaštanovi vyhnúť sa dlhoročným trestom za svoje zločiny z minulosti," znel status.

Černák je desaťnásobný vrah

Mediálne výstupy stavajú prokuratúru podľa námestníka GP do pozície „tých zlých v spoločnosti“. „Mikuláš Černák je desaťnásobný vrah. Toto zopakujem kedykoľvek, pred akýmkoľvek novinárom, aj pred tým, ktorý poskytuje informácie absolútne jednostranne a takým spôsobom, aby Mikuláš Černák bol vykreslený ako obeť, ako osoba, ktorá sa polepšila počas výkonu trestu a osoba, ktorá má nárok vrátiť sa do normálneho života,“ kritizoval Šufliarsky, ktorý v minulosti zastupoval prokuratúru v procese s Černákom.

A čo Kán?

Černák by rád počul, prečo v súčasnosti behá po slobode jeho niekdajší partner Ján Kán. "Myslel som si skôr, že p. prokurátor s prítomnými kolegami verejnosti vysvetlí dôvod, prečo do dnešného dňa nie je zavretý aj 14-násobný vrah Ján Kán a ďalší, ktorí so mnou tie zločiny spáchali." Na záver sa v statuse, že chystá zverejniť dôkazy o "neskreslených informáciách".

Ján Kán (vľavo) a Černák
Oslava 31. narodenín Mikuláša

Nenájde sa sudca, ktorý ho podmienečne prepustí

Šufliarsky sa domnieva, že motívom Černáka, ktorý začal vypovedať, je „jednoznačne“ snaha požiadať po dovŕšení 25 rokov vo výkone trestu o prepustenie na slobodu. Táto možnosť by sa mohla Černákovi naskytnúť v roku 2023. „Pokiaľ budeme úspešní vo všetkých v súčasnosti vedených 21 veciach vyslovujem presvedčenie, že sa nenájde sudca, ktorý by ho niekedy podmienečne prepustil,“ reagoval na túto snahu Šufliarsky.


Galéria

Mikuláš Černák Peter Šufliarsky Ján Kán (vľavo) a

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: SITA, archív, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články