Kiska odhalil zmluvu na webe: Bude mať nové auto, celoslovenský unikát | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Kiska odhalil zmluvu na webe: Bude mať nové auto, celoslovenský unikát

Zdroj: SITA, Topky
01.03.2016 00:00

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska je zase o krok vpred. Pre svoj úrad a zamestnancov budú skúšať špeciálny elektromobil, ktorý bude malou revolúciou v preprave úradníkov.


Ide s dobou. V čase, keď sa hovorí o alternatívnych energiách a pohonoch, prezident neváha a prispieva k tomu svojim podielom. Najnovšie budú zamestnanci Kancelárie prezidenta testovať jedinečné auto, elektromobile e-up z dielne Volkswagenu.

Elektromobil na dvore prezidentského paláca
Kiska odhalil zmluvu na
Zdroj: SITA, Topky

Polročné testovanie

"Kancelária prezidenta sa snaží o efektívnu, ekologickú prevádzku a preto bude testovať na prevoz zamestnancov medzi svojimi dvoma budovami a v kontakte si inými štátnymi inštitúciami v Bratislave zapožičaný jediný na Slovensku vyrábaný elektromobil Volkswagen e-up," prezradil pre Topky Kiskov hovorca Roman Krpelan.

Prezident šoférovať nemôže

Na otázku, či si šoférovanie elektromobilu vyskúša aj prezident, hovorca odpovedal jednoznačne - aj keby chce, nemôže. "Nemôže šoférovať, ochranka zakázala," dodal Krpelan. Auto si požičali do 30. septembra tohto roka, teda na vyše pol roka. Daňovníci na jazdu elektromobilom nebudú platiť ani cent, automobilka ho totiž požičala prezidentovi zadarmo.


Galéria

Elektromobil na dvore prezidentského

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: Topky, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články