Nedeľa, 20. máj 2018. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

DEŇ, ktorý zmenil Slovensko: FOTO Posledné zábery Jána a Martiny pred brutálnou vraždou

Obecná kamera nasmínala Martinino auto
Obecná kamera nasmínala Martinino auto
14.05.2018 10:10

VEĽKÁ MAČA - Od brutálnej vraždy dvoch mladých ľudí, ktorá hlboko zasiahla celé Slovensko a rozpútala nepokojne v celej spoločnosti, ubehli takmer tri mesiace. Páchateľ otrasného skutku je stále neznámy, motívom bola práca nebohého investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Starosta Veľkej Mače, kde sa tragédia stala, zverejnil zábery z obecnej kamery, ktoré zachytávajú posledný pohyb mladého páru.


Starosta obce Štefan Lancz poskytol bezprostredne po vražde zábery z obecných kamier polícii. Nahrávacie zariadenie so záznamom mu polícia nepoškodené vrátila koncom apríla. Na záberoch, ktoré ukázal televízii Joj, je zachytený pohyb Martininho auta v deň vraždy, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o posledný pohyb snúbencov. 

Martina ide pre Jána
DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

Kamera, ktorá je k domu nebohého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny najbližšie, nasnímala ich jazdu autom. Dňa 21. februára o 18:27 vychádzala Martina autom na hlavnú cestu smerom na Galantu. Vybrala sa pre Jána do Galanty. "Išla pre Janka, lebo Jankovi sa deň predtým pokazilo auto, išla pre Janka vybrať tú batériu a zobrať ju do Mače na nabíjačku," opísala Martinina mama Zlatica. 

DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

Pár sa vracia - pohľad z inej obecnej kamery
DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

Posledný záber na auto
DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

Martinino auto stálo pred domom vo Veľkej Mači. Fotografia z 26. februára, keď sa verejnosť dozvedela o tragédii.
DEŇ, ktorý zmenil Slovensko:

O pol hodinu neskôr, presne o 19:03 sa minivan vracal späť. S najväčšou pravdepodobnosťou sedel vedľa Martiny aj Ján, a tak by to mohol byť posledný záber na ich pohyb pred úkladnou vraždou. "Áno, tak by to malo byť, už sa vracali aj s tou baterkou," potvrdila pani Zlatica. Záznam vznikol 21. februára. Polícia a prokuratúra potvrdili, že pár bol zavraždený v tento deň.  


Galéria

Obecná kamera nasmínala Martinino Martina ide pre Jána Pár sa vracia - Posledný záber na auto Martinino auto stálo pred

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
FOTO: Reprofoto TV Joj, Ján Zemiar, archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články