Streda, 1. jún 2016. Meniny má Žaneta, zajtra Xénia.

Odišla legenda: Dnes ráno po ťažkej chorobe zomrel komentátor Karol Polák (†81)

Pošlite nám tip
Karol Polák
Karol Polák
17.01.2016 11:25

BRATISLAVA - Slovenská športová scéna prišla o legendu. Po ťažkej chorobe v nedeľu v Podunajských Biskupiciach o pol piatej ráno zomrel dlhoročný známy televízny komentátor Karol Polák. Mal 81 rokov. Potvrdila to jeho manželka Agáta.


Rodák z Bratislavy Polák bol dlhé roky synonymom športového komentovania v bývalom Československu najmä v oblasti futbalu a krasokorčuľovania. Osobitým štýlom odkomentoval celý rad prenosov z olympijských hier, majstrovstiev sveta, či majstrovstiev Európy.

Ako televízny športový komentátor bol na 12 olympijských hrách, 9 majstrovstvách sveta vo futbale, 26 majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní, 30 majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní a aj na množstve ďalších turnajov, medzištátnych futbalových zápasoch a európskych klubových futbalových súťažiach.

Spolu s českým kolegom Vítom Holubcom napísal knihu Pripútaný k mikrofónu (1972). Polákovi (nar. 7. 9. 1934) po dovŕšení osemdesiatky zomrela manželka a vlani v septembri sa stihol ešte raz oženiť. Má dve deti. 

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článkuFOTO: TASR
ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články