Utorok, 27. jún 2017. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Župné voľby 2017

Danko rozhodol: Toto je dátum, kedy sa budú konať voľby do VÚC

Andrej Danko

Andrej Danko

23.06.2017 11:10

BRATISLAVA - Voľby do vyšších územných celkov budú v sobotu 4. novembra 2017. Rozhodol o tom dnes predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Oznámila to šéfka komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková. viac »

Prvý prieskum v Banskobystrickom kraji: Výsledky, toto by bol nový župan

Marian Kotleba

19.06.2017 12:23

BANSKÁ BYSTRICA - Ak by sa voľby predsedu vyššieho územného celku konali tento týždeň v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK), zvíťazil by Marian Kotleba (ĽSNS). Vyplýva to z júnového prieskumu verejnej mienky agentúry Focus. viac »


Kandidatúru na post predsedu PSK ohlásil Peter Chudík za Smer

Tlačová konferencia predsedu vlády

09.06.2017 12:45

PREŠOV - Poslanec Národnej rady SR a predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) 56-ročný Peter Chudík (Smer-SD) ohlásil svoju – v poradí piatu - kandidatúru na funkciu predsedu VÚC v Prešovskom kraji. Samosprávny kraj vedie 16 rokov, od vzniku krajských samospráv. viac »


Primátor Levoče Majerský kandiduje na župana PSK za KDH

Primátor Levoče Milan Majerský

30.05.2017 14:45

LEVOĆA - Primátor Levoče Milan Majerský sa rozhodol kandidovať na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Informáciu poskytol hovorca Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Stano Župa, keďže práve KDH ho na post župana navrhuje. "V zmysle stanov KDH jeho kandidatúra musí byť potvrdená Radou KDH," uviedol Župa s tým, že tá sa bude konať 10. ... viac »


Rastislav Trnka oznámil kandidatúru na post predsedu Košického samosprávneho kraja

Rastislav Trnka

30.05.2017 11:50

KOŠICE – Poslanec zastupiteľstva KSK Rastislav Trnka dnes na tlačovej besede oznámil svoju kandidatúru na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Uviedol, že ho podporujú pravicoví politici, ale aj známe osobnosti. Kampaň povedie s tromi mottami - „je čas zastaviť smer, je čas zmeniť smer, je čas mať sa lepšie“. viac »


Analýza Kotlebovej práce ako župana: Veľké vytriezvenie aj pre najväčších obhajcov

Marian Kotleba

05.05.2017 17:20

BANSKÁ BYSTRICA - Do úradu župana Banskobystrického samosprávneho kraja nastupoval Marian Kotleba s veľkou pompou - po porážke smeráka Vladimíra Maňku sľuboval zastavenie korupcie či rozkrádania verejných financií. Nastali v kraji ale ozajstné zmeny? viac »


Starosta ani primátor nemusí mať stredné vzdelanie: Takéto obmedzenie je v rozpore s Ústavou

Ilustračné foto

22.03.2017 19:55

KOŠICE – Starosta obce alebo primátor mesta nemusí mať minimálne stredné vzdelanie, lebo takéto obmedzenie práva byť volený je v rozpore s Ústavou SR. Rozhodlo o tom dnes na neverejnom zasadaní plénum Ústavného súdu SR (ÚS). viac »


Ďalší kandidát: O post šéfa BSK sa chce uchádzať aj bývalý primátor Bratislavy

Kandidát na primátora Bratislavy

22.03.2017 15:08

BRATISLAVA - O post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa chce v tohtoročných voľbách uchádzať aj bývalý primátor Bratislavy a exminister školstva Milan Ftáčnik. Svoju kandidatúru oficiálne oznámi na tlačovej konferencii v piatok (24.3.) v Bratislave. Vyplýva to z pozvánky zaslanej do redakcie TASR. viac »


Janckulík zvažuje post žilinského župana, Matovič je proti: Bolo by to šialenstvo

Igor Janckulík

13.03.2017 09:56

BRATISLAVA – Poslanec NR SR za vládny Most-Híd Igor Janckulík zvažuje kandidatúru na post žilinského župana. S ponukou na kandidatúru ho oslovila neparlamentná strana – Kresťanskodemokratické hnutie. Ako dnes povedal Janckulík, s ponukou kandidovať ho oslovil predseda KDH Alojz Hlina. viac »


Liberáli nie sú nadšení z jednokolových župných volieb: Dúfame, že Kiska to nepodpíše

Martin Klus

03.02.2017 16:28

BRATISLAVA - Zrušením druhého kola volieb do Vyšších územných celkov (VÚC) zobrala na seba vládna väčšina zodpovednosť za zníženie demokratickej legitimity volených zástupcov. viac »


Zajac z KDH varuje: Zrušením 2. kola volieb šéfov krajov zvyšuje koalícia šancu zvolenia Kotlebu

Marián Kotleba

02.02.2017 19:00

BRATISLAVA - Vládna koalícia schválením jednokolovej voľby predsedov vyšších územných celkov (VÚC) preberá zodpovednosť za zvýšenie šance na znovuzvolenie súčasného šéfa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Mariana Kotlebu. V reakcii na dnes schválené zrušenie druhého kola volieb predsedov krajov to uviedlo mimoparlamentné KDH. viac »


Najčítanejšie články

Euro U21 2017 Poľsko

Online hry

pauzicka.sk

World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.