Streda, 25. apríl 2018. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Existencia ďalšieho pohraničného tunela s Ukrajinou sa nepotvrdila

Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.09.2012 11:39

MAŤOVSKÉ VOJKOVCE - Polícia, ktorá prostredníctvom ťažkých mechanizmov prekopávala od soboty 8. septembra zeminu v katastri obce Maťovské Vojkovce v okrese Michalovce, ďalší pašerácky tunel neobjavila. Potvrdila to hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.


 "Policajti Riaditeľstva hraničnej polície v Sobranciach, Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície a ďalšie útvary za použitia ťažkej techniky Hasičského a záchranného zboru vykonali dôkladnú prehliadku celého areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Maťovské Vojkovce v Michalovskom okrese. Podozrenia o možnej existencii ďalšieho podzemného tunela medzi slovensko-ukrajinskou hranicou sa prehliadkou nepotvrdili," konkretizovala Baloghová.

Existenciu pašeráckeho tunela preverovala polícia na slovensko-ukrajinskom pohraničí naposledy v auguste tohto roka. Šachta, ktorej vstup objavili silové zložky na ukrajinskej strane, však do obce Veľké Slemence na území Slovenska neústila. Jediný tunel, ktorý slúžil na pašovanie tovaru popod hranicu, objavila polícia v júli tohto roka. Viedol medzi slovenskými obcami Vyšné a Nižné Nemecké priamo do Užhorodu. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články