Nedeľa, 22. apríl 2018. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

VIDEO Hromadná nehoda na diaľnici, najväčšia v histórii: Havarovalo 70 áut, najmenej štyria mŕtvi

hromadná nehoda v Slovinsku
hromadná nehoda v Slovinsku
31.01.2016 13:45

ĽUBĽANA - Obrovská hromadná nehoda sa stala včera popoludní. Najmenej štyria ľudia prišli pri nej o život a ďalších 29 utrpelo zranenia. Nešťastie sa stalo na diaľnici na juhozápade Slovinska. Oznámila to miestna tlačová agentúra STA, podľa ktorej išlo o jednu z najhorších dopravných nehôd v slovinskej histórii.


Reťazová havária približne 70 vozidiel vznikla počas hmlistého počasia na diaľnici A1 pri obci Senožeče, asi 50 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Ľubľana. Medzi zrazenými vozidlami bolo aj niekoľko nákladných áut a jeden autobus.


Vyslobodzovanie zranených z vrakov automobilov trvalo niekoľko hodín a diaľnicu pri Senožeče sa nepodarilo sprejazdniť ani do sobotňajšieho večera. Viaceré slovinské médiá informovali aj o piatej obeti, čo však oficiálne miesta nepotvrdili.

VIDEO Hromadná nehoda na

VIDEO Hromadná nehoda na

VIDEO Hromadná nehoda na

Na fotografiách očitých svedkov publikovaných v miestnych médiách je vidieť desiatky poškodených vozov, niektoré sú uviaznuté pod kamiónmi. Predpokladá sa, že haváriu zavinila hustá hmla, ktorá podľa vyjadrení vodičov náhle zahalila uvedený úsek diaľnice.


Galéria

hromadná nehoda v Slovinsku hormadná nehoda v Slovinsku

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, SITA, miš
FOTO: SITA, YouTube,Twitter;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články