Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Čínsky ekonóm šokoval teóriou o raste ekonomiky!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.08.2012 12:20

ŠEN-ČEN - Tajomstvo ekonomického rastu? Nevydaté alebo rozvedené ženy, ktoré môžu voľne nakupovať. To je aspoň teória prominentného čínskeho ekonóma, ktorá vyvolala šok aj rozruch, napísali čínske médiá.


Šanghajský ekonóm Ťin Len-š 'pred časom predstavil svoju teóriu, že "mestá, kde bude viac osamelých a rozvedených žien, sa budú tešiť lepšej ekonomike".

Ťin z šanghajskej firmy Sinolink Securities, ktorý sa od tej doby stal terčom hnevu i posmeškov svojich kolegov, zároveň dodal, že "muži bez akejkoľvek spotrebiteľskej sily by mali byť vyhnaní z mesta", napísal denník China Times.

Single-ženy, ktorým sa v Číne netaktne hovorí "zvyšné" či "zvyškové", a spolu s nimi rozvedené ženy, prispievajú k živšej ekonomike, tvrdí Ťin, pretože ženy podľa neho majú dve prirodzené stránky: "Milujú peniaze a rady ich utrácajú."

Provokatívne argumenty ekonóma vyvolali vlnu kritiky, podľa ktorej absolútne podceňuje inteligenciu žien a degraduje ich na obyčajné spotrebiteľky súperiace spolu v nakupovaní. A iní, vrátane ďalšieho uznávaného čínskeho ekonóma Ma Kuang-jüana, jednoducho Ťinovu teóriu zmietli zo stola ako "vtip", dodala čínska tlač.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články