VOĽBY 2016 Prinášame vám to najlepšie z poslednej predvolebnej debaty: TOP hlášky a ostré slovné súboje | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

VOĽBY 2016 Prinášame vám to najlepšie z poslednej predvolebnej debaty: TOP hlášky a ostré slovné súboje

Zdroj: Repro foto Markíza
29.02.2016 14:00

BRATISLAVA - Politická elita tesne pred voľbami v priamom prenose skrížila zbrane. Televízni diváci si mohli na vlastné oči preveriť lídrov najsilnejších piatich politických strán. Politici odpovedali aj na citlivé témy a nechýbali ani horúce momenty. Pozrite si výber toho najlepšieho z televíznej debaty.


Jedna z posledných debát sa odohrala včera o jednej hodine poobede na etlevíznej stanice Markíza. Prvé témy boli stav zdravotníctva a školstva, zamestnanosti a došlo aj na nepríjemné otázky. Celý videozáznam si môžete pozrieť tu.

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

Ficova obhajoba

Premiér musel čeliť vysvetľovaniu škandálov, najmä v zdravotníctve. Aj napriek 4 rokom jeho vlády sa učitelia vzbúrili kvôli zlým podmienkam, ale premiér je presvedčený, že zdvihnutie platov učiteľom o 22 percent je najviac vo verejnej správe. Presvedčený bol aj o tom, že jeho vláda vyvodzovala zodpovednosť. Zopakoval, že chce chrániť našu vodu ako strategickú surovinu.

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

"Prestaňte moralizovať nad vládou Smeru. Nikto nie je lepší ako Smer," povedal Fico na margo témy zostavovania vlády a dodal, že už aj pravica by mohla konečne vyhrať voľby.

Premiér pôsobil krotko, neútočil na nikoho, ani na lídra pravice Procházku, nervózne reagoval iba na otázky od moderátorov. Nechcel prezradiť ani odkiaľ má informácie ohľadom Matovičovho účtovníctva. "Vediete túto reláciu absolútne bulvárnym spôsobom. Nie je to zo štátneho orgánu," odvetil Fico.

Procházkove úvery

Budúceho lídra pravice potrápili najmä otázky ohľadom financovania jeho kampane. 2,8 milióna eur si zobrali Sieťari ako úver z českej pobočky Fio banka. "Nekandidujem sám," bránil sa Procházka, prečo až taký veľký objem. Vyvracať musel aj fámu, že bol po prvom kole prezidentských volieb za Ficom. Ten ho mal následne uznať za lídra pravice. Procházka to rázne odmietol, ale Fico to priamo neodmietol. "My sme sa s pánom Ficom medzi štyrmi očami za uplynulých 5 rokov nestretli ani raz." Fico zareagoval na toto údajné stretnutie podráždene. "Prečo sa mňa pýtate?"

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

Bugárova psia povinnosť

Bugár čelil najmä otázkam, či pôjde so Smerom do vlády. "Pani redaktorka, rok hovoríme to isté. Prioritou je ísť do pravicovej vlády." Redaktorka sa ho pýtala dokonca štyrikrát, Bugár však priamo neodpovedal ani raz. "Nebudem reagovať na výmysly niekoho, ktorý skomolil, čo som povedal. 25 rokov som v politike a nikdy som nezmenil názor," zareagoval Bugár na otázku, či by Most-Híd mal záujem o vstup do vlády.

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

Rovnako odpovedal aj na otázky týkajúce sa Matoviča, keďže predseda Mostu sa najvýraznejšie ohradil proti spolupráci s lídrom Oľano. "Posledné 4 roky mám rovnaký názor na Matoviča," zareagoval zahmlene Bugár.

Figeľov Uhliarik

Predseda KDH obhajoval svojho bývalého ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika, ktorý má prezývku pentliarik kvôli údajnému prepojeniu finančnej skupiny Penta na jeho osobu. Figeľ sa úplne vyhol odpovedať na otázku, čo hovorí na pokles percent kresťanským demokratom.

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

Na komunálnej úrovni KDH so Smerom spolupracuje, upozornila moderátorka Puškárová. "Lebo sme demokrati," odvetil Figeľ. Budú takí demokrati aj po 5. marci?

Dankova privatizácia

Predseda národniarov zaujal tvrdé stanovisko voči moslimom, keď zareagoval na otázku odluky cirkvi od štátu: "Keď tu bude 20 tisíc vyznávačov islamu, štát ich bude aj financovať,"

VOĽBY 2016 Prinášame vám
Zdroj: Repro foto Markíza

Predseda SNS mal však plné ruky práce s vysvetľovaním privatizácie jeho vlastnej rodiny. Konkrétne s firmou Lesostav Revúca. "Zvykám si na to, že odkedy som v politike, dostávam rany zľava aj sprava. Ale prepáčte, svojho otca však milujem. Vychádzate z pamfletu od zúfalcov, ktorí sa museli so SNS rozlúčiť." Dankovci mali vytiahnuť 52 miliónov eur z firmy. "Splietate veci, ktoré si vyžadujú oveľa väčšiu debatu," bránil sa Danko.


Galéria

Predseda vlády SR Robert

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: repro foto TV Markíza, Voľby 2016

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články