Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Nový štýl: Dýchanie kyslíka proti stresu a únave

Kyslík je zázračnou molekulou života, ktorá dokáže prirodzeným spôsobom regenerovať organizmus.
Kyslík je zázračnou molekulou života, ktorá dokáže prirodzeným spôsobom regenerovať organizmus.
16.07.2007 07:00

Nový životný štýl prináša zvýšenú potrebu kyslíka. Náš organizmus je každý deň vystavený vysokej fyzickej a psychickej záťaži. Či už máme manažérsku prácu či sedavé zamestnanie, staráme sa o domácnosť alebo pracujeme fyzicky, únava a stres sú bežnou súčasťou nášho života.


Kyslík (O2, latinsky Oxygenium) je zázračnou molekulou života, ktorá dokáže prirodzeným spôsobom regenerovať organizmus. Každý deň sa priemerne 20 000-krát nadýchneme, ale asi len 20 % z toho je kyslík. Krv zásobuje kyslíkom každú zo 60 biliónov buniek v tele a zbavuje organizmus toxických látok. Kyslík nielenže odbúrava stres a únavu, ale tiež zlepšuje koncentráciu, čistí krv, spomaľuje starnutie, umožňuje zníženie váhy bez pomoci liekov, znižuje škodlivé pôsobenie znečisteného životného prostredia a ovzdušia, upokojuje nervový systém a je i zdrojom dobrej nálady. Paradoxne v strese sa síce rýchlosť dýchania zvyšuje, naše telo ale nedokáže takto získaný kyslík spracovávať. Celému telu ho môžeme dopriať viac len tým, že sa sústredíme na hlboké dýchanie. 90 % energie totiž získavame práve z kyslíka.

Vyskúšajte si preto dýchanie proti stresu. Môže Vám pomôcť hoci počas náročného pracovného dňa. Uvoľnene sa postavte a pri nádychu vzpažte. Dlane by mali smerovať vpred alebo oproti sebe. Zavrite oči a pomaly sa nadýchnite. S nádychom sa vyťahujte nahor za prstami rúk, s výdychom uvoľňujte napätie a pripažte. Uvoľnene vydychujte a vnímajte pritom svoj dych. Zamerajte dýchanie do oblasti bedrovej chrbtice a pocítite príval energie. Túto techniku používali už starí Číňania a dodnes patrí k vynikajúcim pomôckam pre všetkých, ktorým záleží na tele zdravom vo vnútri a krásnom navonok. Organizmus, ktorý sa dostatočne okysličuje, totiž vďaka väčšiemu prekrveniu lepšie funguje a pomalšie starne. Na prvý pohľad je to viditeľné na kvalite vlasov, nechtov i pleti.

Je dôležité uvedomiť si, že kyslík je naším každodenným spojencom a dýchanie je prirodzenou cestou pre regeneráciu organizmu. Pomáha proti stresu a dodáva prirodzenú energiu. Každým z oných 20 000 nádychov denne robíme nášmu telu neoceniteľnú službu. Dýchanie pomáha relaxácii a má pozitívny vplyv na dobrú náladu.

Nástroje k článku


ZDROJ: PR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články