Streda, 25. apríl 2018. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Mať celú zimu ruky v teple vďaka pluto-palčiakom

Mať celú zimu ruky v teple vďaka pluto-palčiakom
Mať celú zimu ruky v teple vďaka pluto-palčiakom
23.11.2012 09:00

Občianske združenie P(L)UTO v lete projektom „Šaty robia človeka" motivovalo ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, aby navrhli a ušili šaty pre desiatku slovenských žien s veľkým Ž. V zime boli v chránených dielňach zhotovené palčiaky – aby svojich majiteľov zohriali a vzbudili tak solidaritu s tými, ktorí ich s láskou a nemalým úsilím zhotovili.


OZ P(l)uto má ambíciu predostrieť zaujímavú kombináciu charity a módy, pomáhať tak ľuďom, a zvyšovať povedomie dobrosrdečných ľudí na Slovensku.

V lete verejnosť zaujal projekt „Šaty robia človeka", ktorý venoval šaty (navrhnuté a zhotovené v štyroch zariadeniach pre sociálne znevýhodnených ľudí) desiatke slovenských žien s veľkým Ž. Zakladateľka združenia Kristína Baluchová vysvetľuje, ako prebiehala realizácia projektu a komu putovali originálne šaty: „Začiatkom leta projekt podporili a v troch typoch šiat odprezentovali známe filantropky: Lucia Hablovičová, Bibiana Ondrejková a Anna Ghannamová. Hotové kúsky putovali priamo z chránených dielní do rúk desiatich vzácnych dám z celého Slovenska, ktoré môžu byť svojou každodennou prácou či misiou vo svojich občianskych združeniach pre nás všetkých obrovským vzorom a motiváciou do budúcna.“ 

Mať celú zimu ruky

Na zimné obdobie zhotovili klienti a klientky chránenej dielne Vstúpte, n.o.  v Malackách, Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Kaštieľ v Stupave a Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach  čosi teplejšie – adekvátne počasiu v nasledujúcich mesiacoch – hrejivé trendy rukavice v troch farebných prevedeniach (ružová, svetlomodrá a šedá). Všetky pluto-palčiaky sú univerzálnej veľkosti, obojstranné a ušité z kombinácie materiálov: flaušu a flisu.

V prípade záujmu môžete podporiť fungovanie združenia symbolickou sumou 12 Euro a zadovážiť si takéto originálne palčiaky na adrese: oz.pluto@gmail.com, alebo kontaktovať členky združenia cez webstránku: www.ozpluto.sk, poprípade cez fanpage OZ P(l)uto na najnavštevovanejšej sociálnej sieti. Finančné prostriedky poputujú priamo k zhotoviteľom a zhotoviteľkám, slúžia tiež na nákup nových materiálov v roku 2013.

Mať celú zimu ruky
   
Mať celú zimu ruky

OZ P(l)uto ďakuje za prejavenú solidaritu so sociálne znevýhodnenými ľuďmi na Slovensku, ktorí môžu takýmito tvorivými aktivitami pracovať na svojom osobnostnom rozvoji a začlenení do spoločnosti. Treba už len popriať: krásnu zimu a ruky v teple, v pluto-palčiakoch!

Mať celú zimu ruky

-Reklamná správa-


Galéria

Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky Mať celú zimu ruky

Nástroje k článkuZDROJ: PR článokOZ P(l)uto

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články