Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Andrej Danko, dráma cestou domov: Boj o život v Dunaji, záchrana v poslednej chvíli

10.01.2018 19:59

BRATISLAVA - Večerná dráma v Bratislave. Predseda parlamentu sa stal svedkom záchrany muža, ktorý sa z posledných síl snažil zachrániť si život pred mohutnou silou Dunaja. Andrej Danko zachoval duchaprítomnosť a aj vďaka nemu všetko dobre skončilo.


Je večer. Po nábreží Dunaja prechádza Andrej Danko, ktorý takto každý deň v poslednej dobe chodí domov. Toto rozhodnutie zrejme zachránilo život Štefanovi. Danko totiž začul z Dunaja hlas volajúci o pomoc.

Keďže bol s ním ešte aj jeho ochrankár a ten mal našťastie pri sebe baterku, obaja muži sa rozhodli konať. Potom, ako namierili svetlo na rieku, v kríkoch uvideli topiacu sa osobu, ktorá sa z posledných síl držala kameňov. Okamžite zavolali na záchranárske zložky, ktoré dorazili na miesto v krátkom čase, potvrdila nám hovorkyňa šéfa parlamentu Zuzana Čižmáriková.

Andrej Danko, dráma cestou

Incident potvrdili aj bratislavskí hasiči. „Muž bol na úrovni hladiny, držal sa kameňov, nevedel sa sám dostať na breh a kričal o pomoc," opísal operačný dôstojník. Príslušníci HaZZ ho vytiahli na breh a odovzdali ho zdravotníckym záchranárom.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Topky.sk
FOTO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články