Voľby 2016: Výsledky volieb prekvapili aj Fica: Musíme sa pokúsiť zostaviť stabilnú vládu | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Voľby 2016: Výsledky volieb prekvapili aj Fica: Musíme sa pokúsiť zostaviť stabilnú vládu

Robert Fico
Robert Fico, Zdroj: SITA
06.03.2016 07:40

BRATISLAVA - Smer-SD vyhral po štvrtý raz parlamentné voľby, a preto mu podľa jeho predsedu Roberta Fica vzniká povinnosť pokúsiť sa zostaviť zmysluplnú a stabilnú vládu. Vyhlásil to dnes ráno po sčítaní vyše 86 percent hlasov, na základe ktorých mala jeho strana takmer 28,8 percenta.


Podľa Fica zostavovanie nového kabinetu nebude ľahké, pričom bude trvať dlhšie ako obyčajne. "Určite treba spraviť všetko pre to, aby ani nebola pravdepodobnosť predčasných parlamentných volieb, ani žiadne iné experimenty, ktoré by narušovali predstavu o parlamentnom demokratickom systéme," konštatoval.

Robert Fico
Zdroj: SITA

Potvrdil, že podľa všetkého už dnes začne s prvou komunikáciou. Pripomenul, že Smer-SD pred voľbami nevylúčil žiadnu politickú stranu zo spolupráce. "Bolo by predčasné, keby som teraz naznačoval, ktorým smerom sa chceme pustiť," dodal.

Ako poznamenal, prvé predbežné rokovania ukážu existenciu partnerov na zostavenie zmysluplnej vlády. "Vždy treba mať k dispozícii solídnu nadpolovičnú väčšinu a na základe toho by sa dalo uchádzať o získanie poverenia na zostavenie novej vlády," priblížil ďalšie kroky.

Robert Fico
Zdroj: SITA

Fico sa netajil tým, že pre svoju stranu očakával výsledok na úrovni 33 percent. Ten aktuálny však označil za solídny. "Sme niekde na úrovni roku 2006, keď sme prvýkrát vstupovali do vlády," pripomenul. Považuje to za daň za dlhovekosť v politike. "S tým musíte rátať," uzavrel.


Galéria

Robert Fico Robert Fico Robert Fico

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články