Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Ďalší útok divých potvor: VIDEO Prechádzka na bratislavskom sídlisku, ľudí už majú v paži

19.05.2017 21:25

BRATISLAVA - A je to tu opäť. Po bratislavských mestských častiach sa čoraz viac producíruje divá zver. Strach obyvateľov je oprávnený. Netreba však zabúdať na skutočnosť, že ľudia prví začali zasahovať do prirodzeného prostredia diviakov a lesnej zvery. Video z Dlhých dielov dokazuje, že si zvieratá z prítomností ľudí ťažkú hlavu nerobia.


Informácie a správy ohľadne invázie lesnej zvery sa stále množia. Denne sa ľudia stretávajú s diviakmi prechádzajúcimi sa po bratislavských sídliskách. Poľovníci tento jav vysvetlili tak, že sú diviaky pravdepodobne premnožené. To ale nie je všetko. Najzávažnejším problémom pre zver sme my ľudia. Rozťahujeme sa a budujeme stále bližšie k lesom. Z toho vyplýva, že narúšame prirodzené prostredie diviakov a lesnej zveri.

Ďalší útok divých potvor:

Nemôžeme sa teda čudovať, že sa zver ako je to vidieť aj na najnovšom videu ľudí už nebojí a neuteká. Dva diviaky prechádzajúce sa po trávnatej ploche v bratislavskej Karlovej Vsi sú podľa záberov pokojné a nenechajú sa rušiť ani prítomnosťou pani, ktorá stojí iba pár metrov od nich. Je teda jasné, že diviaky sa neboja, to sa ale nedá povedať o ľuďoch.

Ďalší šok na bratislavskom sídlisku: VIDEO Ľudí straší lesná zver, poľovníci v tom majú jasno

Nebezpečné obdobie

Strieľať diviaky je do 1. júla zakázané. V tomto období si totiž matky chránia svoje mladé. Z toho vyplýva, že treba byť opatrnejší, najmä počas prechádzok či trávenia času v lese. Samica je prirodzene v tomto období agresívnejšia. V prípade, že k stretu príde je potrebné zachovať pokoj, hľadieť periférne mimo a pomaly ustupovať. Priami pohľad do očí môže zviera pochopiť ako výzvu. Ak už divá zver človeka napadne, treba si ľahnúť na zem do skrčenej polohy. "Dôležité je chrániť si hlavu a krk a neklásť odpor. Ak je to možné, treba silno kričať a volať o pomoc. Po útoku treba okamžite vyhľadať lekársku pomoc," vysvetlil polovník.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: de
FOTO: Facebook/Renata Mareckova
VIDEO: Facebook/Renata Mareckova

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články