Slovenská polícia spolupracuje s moslimskou komunitou, tvrdí Kaliňák | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Slovenská polícia spolupracuje s moslimskou komunitou, tvrdí Kaliňák

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák, Zdroj: SITA
04.01.2017 10:09

BRATISLAVA - Moslimská komunita na Slovensku je umiernená. V mnohých oblastiach sú moslimovia plne integrovaní, súčasťou slovenského života a prínosom pre krajinu. V prípade možných teroristických hrozieb spolupracujú s políciou. V rozhovore to uviedol minister vnútra Robert Kaliňák.


„Samozrejme, bez toho by sa to nedalo. Je to spolupráca oficiálna a neoficiálna. Slovenská moslimská komunita je umiernená, taká, akú by si želali v mnohých krajinách,“ uviedol Kaliňák na margo moslimov na Slovensku a ich spolupráce s políciou.

Podľa neho sú základom neúspechu segregované komunity, ktoré vznikli v západnej Európe a neumožňujú dokonalú integráciu do spoločnosti. „Z toho potom prichádza rozčarovanie, dezilúzia a schopnosť veľmi rýchlo sa radikalizovať. A to je vec, ktorej musíme na Slovensku zabrániť,“ doplnil Kaliňák.

Ohľadom možnej radikalizácie niektorých skupín obyvateľstva v SR uviedol, že v každom štáte sa vyskytujú ľudia, ktorí sa pozerajú na vieru nesprávnym spôsobom. „S tým určite pracujeme a veľmi výrazne spolupracujeme s moslimskou komunitou. Mnohé informácie máme priamo od nich, oceňujeme snahu moslimskej komunity, ktorá chce na Slovensku žiť v mieri a pokoji,“ skonštatoval Kaliňák. Ako príklad spolupráce medzi políciou a moslimskou komunitou uviedol prípad zadržaného muža na východe Slovenska v novembri 2015, ktorý mal vyrábať a testovať drony.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články