Topky.sk | Online spravodajstvo | Topky.sk

°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

TOPKY

Hawkeye Pierce z M*A*S*H bojuje s vážnou chorobou a... Takto presviedča ľudí o očkovaní proti Covidu!

Alan Alda

Alan Alda

pred 4 hodinami

LOS ANGELES - Herec Alan Alda dnes oslavuje 85 rokov a už dlhší čas bojuje s Parkinsonovou chorobou. Napriek tomu sa rozhodol využiť svoju popularitu a presviedčať ľudí o dôležitosti očkovania proti koronavírusu. viac »

KORONAVÍRUS Zlé správy z Česka: Britský variant potvrdili v šiestich krajoch

KORONAVÍRUS Zlé správy z

pred 16 hodinami

PRAHA - Výskyt tzv. britského variantu koronavírusu SARS-CoV-2 na území Českej republiky potvrdili už v šiestich krajoch. Informoval o tom v stredu spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa Štátny zdravotnícky ústav (SZÚ). viac »


Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál

Babylon Berlín: Najdrahší nemecký

pred 16 hodinami

Na televízne obrazovky sa dostáva tretia séria najdrahšieho nemeckého seriálu s názvom Babylon Berlín. Seriál popisuje dramatické roky Weimarskej republiky, koniec 20. rokov 20. storočia, kedy v dôsledku krachu burzy padla ekonomika. viac »


KORONAVÍRUS Bratislava sa búri! Zásadná výzva Matovičovi po výsledkoch testovania

KORONAVÍRUS Bratislava sa búri!

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - Mesto Bratislava žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO), prípadne ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) o zvolanie konzília epidemiológov, aby sa odborne vyjadrilo, či prínosy druhého kola plošného testovania v hlavnom meste prevažujú nad rizikami s tým spojenými. Magistrát zároveň požaduje zverejnenie štruktúry dát, ktoré určili ... viac »


KORONAVÍRUS Na dodržiavanie karantény budú dohliadať policajti

KORONAVÍRUS Na dodržiavanie karantény

pred 16 hodinami

SAČUROV – Na dodržiavanie karantény z dôvodu zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 má v obci Sačurov v okrese Vranov nad Topľou dohliadať samospráva za asistencie polície. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom vo Vranove nad Topľou. viac »


Vodič spôsobil dopravnú nehodu, v krvi mal 3,2 promile alkoholu

Vodič spôsobil dopravnú nehodu,

pred 16 hodinami

RIMAVSKÁ BAŇA - Hodnotu 3,2 promile alkoholu v krvi namerali policajti 44-ročnému vodičovi, ktorý v pondelok (25. 1.) ráno spôsobil dopravnú nehodu v Rimavskej Bani v Rimavskosobotskom okrese. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Banská Bystrica. viac »


Netflix ukázal, čo všetko chystá na tok 2021: Vražedné tempo, každý týždeň uvidíme jeden nový film

Netflix ukázal, čo všetko

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - Netflix nemá titul streamovacieho giganta len tak pre nič za nič. Svojou ponukou sa mu (aspoň nateraz) nevyrovná žiadna iná služba. A všetko nasvedčuje tomu, že to tak ešte nejaký čas zostane. Spoločnosť nám totiž ukázala, čo všetko chystá na tok 2021. viac »


Poslanci odobrili správu o opatreniach na zmierňovanie klimatickej zmeny

Poslanci odobrili správu o

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - Informácie o zmene klímy, jej dosahoch a o príprave nových opatrení prináša Správa o príprave legislatívnych opatrení na zmierňovanie klimatickej zmeny a jej dopadov v podmienkach SR, ktorú v stredu odobrili poslanci Národnej rady (NR) SR. Správu vypracovalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR po prerokovaní petície iniciatívy Klíma ťa potrebuje. viac »


Lipšic mohol na problém s previerkou verejne a včas poukázať, uviedla organizácia Via Iuris

Pojednávanie v prípade vraždy

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Organizácia Via Iuris vníma ako veľmi netransparentné, že sa informácie o probléme s kandidatúrou a bezpečnostnou previerkou uchádzača o post špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica verejnosť dozvedá z médií. Lipšic podľa nej mohol na protirečivé a diskriminačné nastavenie podmienok kandidatúry verejne a dostatočne včas poukázať. Umožnil ... viac »


Polícia upozorňuje vodičov: Na ceste medzi Párnicou a Kraľovanmi je obmedzená doprava

Polícia upozorňuje vodičov: Na

pred 17 hodinami

PÁRNICA – Polícia upozorňuje vodičov na obmedzenie v doprave na ceste I/70 medzi Párnicou a Kraľovanmi. V úseku v stredu robia dierovú sanáciu skaly. Dopravu budú policajti púšťať priebežne po 30 minútach. viac »


KORONAVÍRUS Pri liečbe ochorenia COVID-19 pomáha lekárom mobilná aplikácia

KORONAVÍRUS Pri liečbe ochorenia

pred 17 hodinami

MARTIN - Univerzitná nemocnica Martin (UNM) začala pri liečbe pacientov s ochorením COVID-19 využívať mobilnú aplikáciu. Jej testovanie spustili v polovici januára na Klinike pneumológie a ftizeológie. Podľa primára pracoviska Ivana Kocana, ktorý sa na vývoji aplikácie priamo podieľal, ide o účinný spôsob manažmentu pacienta v domácom prostredí. viac »


KAUZA OČISTEC Na NAKA vypovedá bývalý policajt: VIDEO Mal sledovať Matoviča aj Lipšica!

Milan Žačik
FotoVideo

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Kauza Očistec pokračuje! Po Františkovi Bobockom prišiel na NAKA vypovedať aj bývalý policajt Milan Žáčik, ktorý mal sledovať premiéra Igora Matoviča a advokáta Daniela Lipšica. viac »


Z pýchy okolia zdevastovaná ruina: Kaštieľ v Solčanoch dnes zdobia už len graffiti

Z pýchy okolia zdevastovaná
Video

pred 17 hodinami

SOLČANY - Solčany opäť raz patria k tým miestam na Slovensku. o ktorých si pravdepodobne nikdy v živote nepočul (teda ak nepochádzaš z blízkeho okolia Topoľčian, samozrejme). Táto obec mala na prelome 14. a 15. storočia dokonca charakter mestečka. Do 15. storočia patrila zoborskému kláštoru a nitrianskemu biskupstvu, potom hradu Branč a panstvu Hrušov. viac »


Aká teplota je bezpečná pre naše telo, či koľko vydržíme bez jedla a vody? Sleduj priemerné ľudské limity prežitia

Aká teplota je bezpečná

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Aj keď sú ľudia odlišní v názoroch, preferenciách, či v rôznych limitoch prežitia, existujú priemerné hodnoty, ktoré platia na ľudstvo ako celok. Hovoríme tak napríklad o tepelných hodnotách, ktoré sú pre naše telo bezpečné, či naopak smrteľné. viac »


Susko kritizuje zámer, aby ministerstvo spravodlivosti mohlo bezdôvodne nazerať do notárskeho spisu

Boris Susko

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Boris Susko (Smer-SD) kritizuje zámer, aby si oprávnené orgány, medzi nimi Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR, mohli bez udania dôvodu požičať a nazerať do notárskeho spisu. Vyplýva to z novely Civilného mimosporového poriadku. viac »


Národný bezpečnostný úrad odmieta, že by Lipšic dostal previerku nezvyčajne rýchlo

Národný bezpečnostný úrad odmieta,

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) odmieta, že by advokát Daniel Lipšic dostal bezpečnostnú previerku nezvyčajne rýchlo. Vylučuje tiež, že by minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) či niekto iný volal do NBÚ s cieľom vykonanie previerky urýchliť. Reagoval tak na medializované informácie. Informoval o tom hovorca NBÚ Peter Habara. viac »


KORONAVÍRUS Moskva uvoľňuje opatrenia: Pandémia je na ústupe, povedal starosta Moskvy

 Sergej Sobianin

pred 17 hodinami

MOSKVA - Ruské hlavné mesto Moskva v stredu oznámilo ďalšie uvoľňovanie opatrení zavedených proti šíreniu koronavírusovej nákazy, a to z dôvodu zlepšenia situácie - aj keď mnohé krajiny pravidlá sprísňujú, informuje agentúra AFP. viac »


Orbán k holokaustu: Vyvodili sme ponaučenie z najtmavšej kapitoly svojich dejín

Maďarský ministerský predseda Viktor

pred 17 hodinami

BUDAPEŠŤ - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vyjadril pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu uznanie prezidentovi Svetového židovského kongresu Ronaldovi S. Lauderovi za jeho úsilie o zachovávanie pamiatky obetí, ako aj potláčanie ožívajúceho antisemitizmu. Agentúru MTI o tom v stredu informoval Orbánov hovorca Bertalan Havasi. viac »


Korona neexistuje? Bývalý moderátor má živý dôkaz: Takto dopadla jeho sestra!

Korona neexistuje? Bývalý moderátor

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - Hoci nás pandémia koronavírusu zasiahla už takmer pred rokom, stále sa nájdu ľudia, ktorí túto chorobu popierajú - či už jej existenciu alebo závažnosť. Bývalý moderátor Michal Sabo preto uviedol príklad svojej sestry, ktorá pracovala v zdravotníctve a nakazila sa Covidom-19. viac »


KORONAVÍRUS V karanténnom mestečku je 78 pozitívne testovaných ľudí bez domova

KORONAVÍRUS V karanténnom mestečku

pred 17 hodinami

BRATISLAVA - V karanténnom mestečku na Hradskej ulici v Bratislave je aktuálne 78 ľudí bez domova pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Celkovo už hlavné mesto poskytlo možnosť na bezpečnú izoláciu 139 ľuďom bez domova s ochorením. Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. viac »


Banskobystrický primátor adresoval list ministerke Remišovej

Banskobystrický primátor adresoval list

pred 17 hodinami

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrický primátor Ján Nosko adresoval v utorok (26. 1.) podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronike Remišovej (Za ľudí) list, ktorý sa týka témy územia udržateľného mestského rozvoja (UMR) a v tejto súvislosti zamedzeniu miest Banská Bystrica a Zvolen čerpať eurofondy ... viac »


Najčítanejšie články