Politka | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Politika

Delegácia z Bruselu zhodnotila Slovensko: Znepokojivé kauzy, korupcia a kritika Kaliňáka

Peter Pellegrini s delegáciou poslancov Európskeho parlamentu

Peter Pellegrini s delegáciou poslancov Európskeho parlamentu

Foto
pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Delegácia poslancov Európskeho parlamentu, ktorá opätovne prišla na Slovensko pre vraždu novinára Jána Kuciaka, vidí silné odhodlanie vraždu vyšetriť, ale spozorovali aj veci, ktoré ich napĺňajú obavami. Sú tu náznaky korupcie, chýba proaktívny prístup k vyšetrovaniu korupčných káuz, vidia, ako ľudia, ktorí boli nútení odstúpiť z jedného ... viac »

Tak to je bomba! Chmelár vytiahol predvolebné eso. Podporuje ho samotný prezident

Tak to je bomba!
Video

pred 8 hodinami

BRATISLAVA- Kandidáti na prezidenta neprestávajú prekvapovať! Po šokujúcom oznámení Gabriely Drobovej len spred dvoch dní, sa pridáva ďalšia. Jeden z favoritov na post prezidenta Slovenskej republiky, publicista a aktivista Eduard Chmelár získal podporu od jednej z bývalých hláv štátu. V svojom videu ho podporuje Ivan Gašparovič, ktorý má skúsenosť ... viac »


Érsek je nespokojný s prácami na úseku D1: Idú o polovicu pomalšie, dokončenie sa posunie asi o rok

Árpád Érsek

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je veľmi nespokojný s celkovým postupom prác na výstavbe diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala. Povedal to v utorok na brífingu pred západným portálom tunela Višňové. viac »


Kiska sa usiluje o plynovú nezávislosť Slovenska: Rusko nedrží svoje dohody, nenecháme sa vydierať

Andrej Kiska

pred 11 hodinami

BUKUREŠŤ - Prepájanie Európy cestami, železnicami, ale aj plynovodmi s cieľom ešte viac zjednotiť celú Európu - aj o tom bol summit Iniciatívy troch morí (3SI), ktorý sa konal v utorok v Bukurešti. Zúčastnil sa na ňom i slovenský prezident Andrej Kiska, ktorý po rokovaní uviedol, že víziou je vytvoriť takú diverzifikáciu zemného plynu, aby Slovensko nebolo závislé od Ruska. viac »


Musíme ukázať, že pravidlá slušného správania platia pre všetkých, vyhlásil vo Svidníku Pellegrini

Peter Pellegrini

pred 12 hodinami

SVIDNÍK - Musíme hovoriť o dodržiavaní poriadku, slušného správania sa a zákonov. Je jedno, či v rómskej osade alebo aj v našich obciach. Po utorkovom rokovaní vlády vo Svidníku to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Kabinet sa počas rokovania opätovne zaoberal monitorovacou správou plnenia Stratégie SR pre integráciu Rómov do roku 2020. viac »


Politici nepriznali všetok svoj majetok: Zamlčané nehnuteľnosti budú musieť vysvetliť

László Sólymos, Miroslav Lajčák

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Ministri životného prostredia a zahraničných vecí László Sólymos (Most-Híd) a Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD), podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a šéfka klubu OĽaNO Veronika Remišová budú výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať majetok, ktorý neuviedli v majetkovom priznaní. Konania voči nim otvoril ... viac »


Gajdoš verí vo vzájomnú spoluprácu s ČR pri modernizácii armád: Mohli by chrániť naše nebo

Peter Gajdoš

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR pokračuje v bilaterálnych rokovaniach s Českou republikou. Informoval o tom minister obrany Peter Gajdoš na utorkovom výjazdovom zasadaní vlády vo Svidníku. Pri zabezpečení vzdušného priestoru SR do roku 2023 vyberá rezort z dvoch variantov. viac »


Kaliňák pod ďalšou paľbou kritiky: Výboru musí vysvetliť dar od kolegu z emirátov

Poslanec NR SR Róbert

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Exminister vnútra a poslanec Národnej rady SR Robert Kaliňák (Smer-SD) bude výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať prijatie motorky, ktorú dostal ako dar od ministra vnútra Spojených arabských emirátov. Výbor na utorkovom rokovaní otvoril konanie voči Kaliňákovi. viac »


Kiska opäť v problémoch: Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií bude kontrolovať prezidenta

Prezident SR Andrej Kiska.

pred 14 hodinami

BRATISLAVA – Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa bude zaoberať možným porušením zákona prezidentom SR Andrejom Kiskom až po skončení daňovej kontroly v spoločnosti KTAG, s.r.o., Finančnou správou. viac »


Ďalší Slovák v Bielom dome: Pozrite sa, kto sa pochválil fotkou s Trumpom

Aj bývalý premiér Robert

pred 14 hodinami

WASHINGTON - Americký prezident Donald J. Trump prijal v pondelok v Bielom dome vo Washingtone nového slovenského veľvyslanca v USA Ivana Korčoka. Rezort slovenskej diplomacie o tom informoval v utorok sociálnej sieti Facebook. viac »


Je tu priestor na diskusiu o integrácii Rómov, myslí si Denisa Saková

Ministerka vnútra Denisa Saková.

pred 15 hodinami

BRATISLAVA – Okres Svidník ponúka priestor na otvorenie diskusie venovanej integrácii Rómov nielen z pohľadu ústredných orgánov štátnej správy, ale i spolupráce so zástupcami samosprávy. Pred začiatkom utorkového rokovania vlády vo Svidníku to povedala ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD). viac »


Danko raňajkoval s diplomatmi: Slovensko podporuje európsky projekt

Andrej Danko počas raňajok

pred 15 hodinami

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko raňajkoval s diplomatmi zastupiteľských úradov členských štátov Európskej únie, ktorí pôsobia na území Slovenska. Stretnutie sa konalo pri príležitosti rakúskeho predsedníctva v Rade EÚ. O pracovných raňajkách informoval komunikačný odbor parlamentu. viac »


Vláda pokračuje vo výjazdových rokovaniach: Realizácia akčného plánu vo Svidníku

Predseda vlády SR Peter

pred 18 hodinami

SVIDNÍK – So šnúrou výjazdových rokovaní pokračuje vláda aj v septembri, v utorok bude zasadať vo Svidníku. Venovať sa bude realizácii akčného plánu rozvoja tohto regiónu. Ide o ďalší výjazd do najmenej rozvinutých regiónov Slovenska. viac »


„Bradatý“ imidž vicepremiéra Richarda Rašiho: Majú to na svedomí ženy

Nový imidž Richarda Rašiho.
Foto

pred 19 hodinami

KOŠICE - Podpredseda vlády SR Richard Raši zmenil imidž. Z nahladko oholeného elegána sa zmenil na drsne pôsobiaceho muža s pôsobivými retro okuliarmi. viac »


Zavŕšil ročné pôsobenie na čele OSN: Šéf slovenskej diplomacie Lajčák je spokojný s výsledkami

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav

pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Celý rad konkrétnych výsledkov a úspechov dosiahlo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (VZ OSN) pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý ukončil v pondelok svoje ročné pôsobenie vo funkcii predsedu 72. zasadnutia tohto medzinárodného orgánu. viac »


Kiska nevidí žiadne zásadné kroky, ktoré by vrátili dôveru ľudí v štát

Andrej Kiska

včera o 17:50

BRATISLAVA - Dôvera ľudí v štát sa na Slovensku nezvyšuje ani po viac ako pol roku od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Povedal to dnes pred novinármi prezident Andrej Kiska po stretnutí so skupinou europoslancov, členmi výboru pre občianske slobody. viac »


Najčítanejšie články