Župné voľby 2017 v Prešovskom kraji - prehľad | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Prešovský kraj - župné voľby 2017

Novozvolený župan Milan Majerský sa vzdá svojho mandátu primátora Levoče

Alojz Hlina s novým županom Prešovského kraja Milanom Majerským a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou

Alojz Hlina s novým županom Prešovského kraja Milanom Majerským a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou

16.11.2017 16:06

LEVOČA - Vo voľbách do vyšších územných celkov, ktoré sa konali 4. novembra, získal ešte stále úradujúci primátor Levoče Milan Majerský mandát predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Funkcie vo vedení mesta a kraja sú však podľa zákona nezlučiteľné. Novozvolený župan preto z postu primátora odchádza a mandát mu zanikne. Informoval o tom Kamil ... viac »

D. BUJŇÁKOVÁ: Chcem, aby mladí využili svoje právo a prišli voliť

Dorota Bujňáková

06.11.2013 13:49

PREŠOV – Najmladšou kandidátkou a tiež jedinou ženou zo záujemcov o post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) je len 25-ročná právnička Dorota Bujňáková z Lipian. Nie je členkou žiadnej politickej strany, no pri voľbách na tento post prijala podporu Nového parlamentu. Jej cieľom je motivovať k účasti na voľbách najmä mladých a v budúcnosti ... viac »


A. KORBA: Prešovský kraj má veľa nevyriešených problémov

Anton Korba. SNS.

06.11.2013 13:47

PAVLOVCE - Anton Korba, 58-ročný manažér z obce Pavlovce v okrese Vranov nad Topľou, je nezávislým kandidátom na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pred nadchádzajúcimi voľbami do Vyšších územných celkov (VÚC). Na pozíciu predsedu PSK sa bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SNS rozhodol kandidovať pre množstvo ... viac »


Ľ. VASILIŠIN: Kraj by mal mať aj daňové kompetencie

Ľubomír Vasilišin, kandidát na

06.11.2013 13:44

Prešov 2. novembra (TASR) – Do kresla predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) by sa po novembrových voľbách chcel posadiť aj 49-ročný Prešovčan, daňový poradca a súdny znalec v oblasti ekonómie a účtovníctva Ľubomír Vasilišin. PSK podľa neho potrebuje najmä hospodársky pozdvihnúť a zastaviť nárast nezamestnanosti. Jeho prioritou je obnova Programu ... viac »


V. KLEIN: Občanom PSK chcem zabezpečiť prácu, kvalitné potraviny a bezpečnosť

Vladimír Klein

06.11.2013 13:34

SPIŠSKÁ BELÁ – O post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa v tohtoročných novembrových voľbách do Vyšších územných celkov uchádza aj takmer 62-ročný Vladimír Klein zo Spišskej Belej, okresu Kežmarok. Je členom Ľudovej strany Naše Slovensko a vo svojom programe pre občanov PSK považuje za kľúčové tri body, prácu, kvalitné potraviny a bezpečnosť. ... viac »


Na post predsedu Prešovského kraja kandidujú už deviati kandidáti

Na post predsedu Prešovského

30.09.2013 19:31

PREŠOV - Kandidátne listiny na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja odovzdalo dnes do 19.00 h už 9 kandidátov. Potvrdila to hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková. viac »


V Prešovskom kraji sa opäť bude voliť najviac poslancov

Peter Chudík

27.08.2013 11:49

PREŠOV - Poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) dnes schválili, že v novembrových voľbách do regionálneho parlamentu sa bude voliť opäť 62 poslancov. Najviac poslancov bude z okresov Prešov a Poprad, a to 12 a osem poslancov. Korešponduje to aj s počtom obyvateľov v týchto okresoch, ktoré sú v Prešovskom kraji najľudnatejšie. viac »


Regionálne voľby budú stáť takmer desať miliónov eur

Regionálne voľby budú stáť

29.07.2013 09:24

BRATISLAVA – Náklady na jesenné voľby do orgánov samosprávnych krajov budú takmer desať miliónov eur. Z rozpočtu ministerstva vnútra na ne vyčlenili 8 624 592 eur, Štatistický úrad SR počíta so sumou 1 345 372 eur. viac »


OĽaNO chcú pri kandidátoch vo voľbách do VÚC vidieť všetky verejné funkcie

Igor Matovič

15.06.2013 12:56

BRATISLAVA - Kandidáti na predsedov samosprávnych krajov aj na poslancov krajských zastupiteľstiev by mali na kandidačných listinách uvádzať všetky svoje verejné funkcie, ktoré vykonávajú na plný úväzok. viac »


Voliči nebudú pred krajskými voľbami dostávať zoznam kandidátov

Voliči nebudú pred krajskými

29.05.2013 17:49

BRATISLAVA - Voliči nebudú mať lepší prehľad o kandidátoch na poslancov a predsedov samosprávnych krajov. Poslanci NR SR dnes totiž odmietli novelu zákona o voľbách do orgánov samosprávnych krajov, v ktorej KDH navrhovalo, aby každý volič najneskôr 15 dní pred krajskými voľbami dostal domov zoznam kandidátov. viac »


Nižňanský: Vláda sa snaží obmedziť demokraciu samospráv

Robert Fico

19.05.2013 15:49

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico na piatkovom zjazde odborového zväzu KOVO v Piešťanoch vyhlásil, že vláda otvorí verejnú diskusiu o počte vyšších územných celkov a o zastúpení štátu v nich. Podľa bývalého splnomocnenca vlády pre reformu verejnej správy a neskôr pre decentralizáciu Viktora Nižňanského je smutné, že sme na konštatovanie o počte samosprávnych ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.