Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Dobré správy

KVÍZ Hlavné mestá Európy: Vieš ich názov priradiť k správnemu štátu?

pred 20 hodinami

BRATISLAVA - Ako dobre poznáš kontinent, na ktorom žiješ? Dnes sa bližšie pozrieme na hlavné mestá starej dobrej Európy. Tak si opráš znalosti zo základnej školy a hor sa do toho. Veríme, že ti to nebude robiť žiadne problémy! viac »

Zamiluj si Liptov ešte viac! Očarí ťa kaskádovitým vodopádom a drevenými mlynmi

Zamiluj si Liptov ešte

včera o 12:00

BRATISLAVA - #Slovensko je plné nádherných miest, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz za život. Liptov neponúka iba vábivé skanzeny a mrazivé jaskyne, ale aj zaujímavé vodné mlyny či celodrevenú rozhľadňu. Nechajte sa inšpirovať a využite príjemné septembrové dni na spoznávanie toho, čo je na Slovensku krásne a čo nám iné krajiny len ticho môžu závidieť. viac »


Nášmu veľvyslancovi sa dostalo veľkej pocty: Ivan Korčok si prevzal vysoké ocenenie

Ivan Korčok

včera o 10:00

PRAHA - Slovenský veľvyslanec v USA Ivan Korčok si v nedeľu v rámci Dní NATO v Ostrave prevzal Českú a Slovenskú transatlantickú cenu za rok 2018. Informovala o tom na svojej webovej stránke mimovládna organizácia GLOBSEC. viac »


KVÍZ pre milovníkov vína: Dokážete odpovedať na všetky otázky správne?

KVÍZ pre milovníkov vína:

16.09.2018 09:00

BRATISLAVA - #Rioja, Chablis, Chardonnay, či Sauvignon Blanc. Ak patríte medzi pravých milovníkov vína, určite ste sa s týmito výrazmi už stretli. Otestujte vaše poznatky z enológie (náuke o víne) a presvedčte sa, či naozaj viete, čo pijete. viac »


KVÍZ: Akou smrťou by si zomrel, keby si sa ocitol na Titanicu?

KVÍZ: Akou smrťou by

15.09.2018 14:00

BRATISLAVA - Prvá plavba obrovského parníka mala byť triumfom ľudského umu, avšak skončila sa zbytočnou smrťou tisícok nevinných pasažierov. 14. apríl 1912 sa neslávne zapísal do dejín, ako deň, keď sa potopil Titanic. Skús sa na chvíľu vžiť do pocitov cestujúcich, ktorí boli na lodi. viac »


Medzinárodný úspech Slovenska: Naša známka sa stala druhou najkrajšou v EÚ

Na snímke poštová známka

14.09.2018 15:25

BRATISLAVA – Slovenská poštová známka "500. výročie reformácie" získala 2. miesto v súťaži o najkrajšiu rytú poštovú známku Európskej únie „Les Grands Prix de l’Art Philatélique Belge et Européen" v Bruseli. Známka Slovenskej pošty (SP) sa v jednej z najstarších súťaží poštových známok v Európe presadila v konkurencii príspevkov 27 krajín. viac »


Krajšie miesto pre cestujúcich: FOTO Hlavná stanica v Bratislave má novú modernú čakáreň

Krajšie miesto pre cestujúcich:
FotoVideo

14.09.2018 14:25

BRATISLAVA - Cestujúci na Hlavnej stanici v Bratislave môžu využívať novú čakáreň s prístupovou halou. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) investovali do jej rekonštrukcie 825,6 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (990,7 tis. eur vrátane DPH). Čakáreň je v historickej časti budovy stanice na prvom nástupišti v priestoroch bývalej, dlhodobo zatvorenej ... viac »


Slovák natočil famózne VIDEO: Žijeme v krajine pod Tatrami s množstvom krás alebo na jednom veľkom smetisku?

Slovák natočil famózne VIDEO:

14.09.2018 12:00

BRATISLAVA - #Patrik Paulínyi sa na Slovensku preslávil ako autor skvelého videa Follow Me To Slovakia. Aj keď priznáva, že sa inšpiroval fotografiami od Murada Osmanna, jeho nápad poslovenčil a dodal mu parádne grády. viac »


Obrovská nádej v liečbe rakoviny: Vedci vyvinuli vakcínu so 100-percentnou úspešnosťou!

Obrovská nádej v liečbe

13.09.2018 17:07

WASHINGTON - V Zborníku národnej akadémie vied americkí vedci informovali o tom, že vyvinuli novú očkovaciu látku proti rakovine. Pri kombinácii s inou liečbou je schopná odstrániť melanóm u myší so stopercentným úspechom. Terapia by mohla byť v budúcnosti využitá na liečbu zvlášť agresívnych nádorov. viac »


ROZHOVOR s Romanou, ktorá strávila leto v USA: Viackrát by som do toho nešla!

ROZHOVOR s Romanou, ktorá

13.09.2018 11:00

BRATISLAVA - S novým školským rokom akoby skončilo už aj leto. Mnohým zostali v hlave parádne spomienky, ešte stále opálená pokožka, či sa nevedia vynadívať na fotografie a suveníry, ktoré si doniesli z dovolenky. Iní sa naopak pozerajú na svoje mozole z prvých brigád a sú radi, že konečne začala škola. viac »


KVÍZ Vyznáš sa vo svete ekonómie? Tieto základné znalosti by mal mať každý

KVÍZ Vyznáš sa vo

12.09.2018 12:00

BRATISLAVA - Ekonomická rovnováha, inflácia, HDP? Hovoria vám niečo tieto pojmy? Otestujte sa s nami, ako ste na tom z ekonómie! viac »


Veľký sen o čistých oceánoch skutočnosťou: Odštartoval prvý zberač odpadkov v Pacifiku

Veľký sen o čistých
FotoVideo

11.09.2018 20:00

SAN FRANCISCO – Svetovým oceánom svitá na lepší zajtrajšok. Organizácia The Ocean Cleanup spustila svoj prelomový projekt, ktorý by mohol oceány zbaviť miliárd kusov odpadkov, ktoré ho znečisťujú. V závese za ťažnou loďou vyrazilo v sobotu zo San Franciska prvé zariadenie na upratovanie oceánu, ktoré by malo zbierať plastový odpad v Pacifiku. viac »


Slovensko má nového milionára: Šťastlivec vyhral vyše päť miliónov eur

Slovensko má nového milionára:

11.09.2018 16:00

BRATISLAVA - Slovensko má po nedeľnom žrebovaní nového milionára, na účet mu pribudne 5.356.435,70 eura. Informoval o tom hovorca národnej lotériovej spoločnosti TIPOS Rastislav Čépe. viac »


Prichádza koniec éry smartfónov? Čoraz viac ľudí sa túži odrezať a vrátiť ku klasike

Prichádza koniec éry smartfónov?

11.09.2018 11:00

BRATISLAVA - Viete, že po smartfónoch siahneme v priemere každých 12 minút? Práve to je podľa vedcov priemerný čas, ktorý vydržíme bez toho, aby sme kontrolovali, čo je nové vo virtuálnom svete. Po 12 minútach však máme nutkavú potrebu kontrolovať svoje zariadenia. Avšak tento online život má negatívny dopad nielen na naše skutočné vzťahy, ale i na psychiku. viac »


Vodiči, POZOR: Máme výborné správy, toto vás určite poteší

Meškanie výstavby diaľnic brzdí

11.09.2018 10:25

BRATISLAVA - Diaľničné známky na Slovensku v budúcom roku nezdražejú. Ministerstvo dopravy sa rozhodlo ponechať ceny diaľničných známok na súčasnej úrovni. Ročnú diaľničnú známku si tak budú môcť motoristi zakúpiť za 50 eur, mesačnú (30-dňovú) diaľničnú známku za 14 eur a 10-dňovú diaľničnú známku za 10 eur. Ročná diaľničná známka platí od 1. januára ... viac »


Vysvietená Bratislava, dlhá trať a perfektný Spirit: VIDEO Aj takto to vyzeralo na desiatom ročníku Telekom Night Run

Vysvietená Bratislava, dlhá trať

10.09.2018 13:00

BRATISLAVA - V sobotu 8. septembra sa v Bratislave konal už 10. ročník Telekom night run. Ak ti to nič nehovorí vedz, že ide o jeden z najpopulárnejších a najkrajších nočných bežeckých podujatí na Slovensku. viac »


Najčítanejšie články