Sobota, 23. marec 2019. Meniny má Adrian, zajtra Gabriel.

Výsledky prezidentských volieb 2019

1. kolo prezidentských volieb

Pozrite si, ako dopadlo 1. kolo prezidentských volieb v regióne Košický kraj. Potvrdili sa celonárodné výsledky, alebo je poradie kandidátov iné?
  • 41.72% Volebná účasť
  • 100.00% Spracované zápisnice
  • % Volebná účasť
  • % Spracované zápisnice

Výsledky prezidentských volieb vo Vašej obci

Zaujíma vás ako volili vaši susedia? Pozrite si výsledky prezidentských volieb vo vašej obci, meste alebo mestskej časti.

Výsledky prezidentských volieb v jednotlivých krajoch

Pozrite si, ako dopadli voľby prezidenta v jednotlivých krajoch. Volili občania v niektorom z krajov odlišne, alebo sa všade potvrdili celonárodné výsledky volieb?

Výsledky prezidentských volieb v okresoch
Košický kraj

Takto sa volilo v jednotlivých okresoch regiónu Košický kraj

Prezidentské voľby 2019

MIMORIADNE Čaputová oznámila odchod z vedenia strany

Zuzana Čaputová

20.03.2019 10:23

BRATISLAVA - Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová sa vzdala funkcie podpredsedníčky v strane Progresívne Slovensko. Potvrdil to dnes jej hovorca Martin Burgr. Čaputová vyhrala prvé kolo volieb a už v prvých debatách v nedeľu uviedla, že to má v pláne. Dnes oficiálne doručila svoju žiadosť strane. viac »


Podporil stranícky program eurosocialistov plný liberálnych návrhov: Šefčovič hovorí o cielených útokoch

Maroš Šefčovič

20.03.2019 05:55

BRATISLAVA - Zdá sa, že Maroš Šefčovič mení svoju rétoriku. Kým v europarlamente vystupuje s liberálnejšími postojmi, na Slovensku sa prezidentský kandidát profiluje ako konzervatívny politik a kresťan. Spolu so svojimi kolegami zo Strany európskych socialistov totiž prijal dokument o progresívnej Európe. Voči Čaputovej a jej liberálnym názorom sa však ... viac »


Premiér víta, že v druhom kole sú proeurópski kandidáti: VIDEO Vyhrať by mal konečne profesionál

Peter Pellegrini

19.03.2019 20:30

GELNICA – Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) privítal, že sa do druhého kola prezidentských volieb dostali kandidáti, ktorí "sú garantmi normálneho fungovania politiky na Slovensku". Do druhého kola 30. marca postúpili Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. viac »


VIDEO Kiska a Juncker ocenili proeurópskosť oboch kandidátov v prezidentských voľbách

VIDEO Kiska a Juncker
FotoVideo

19.03.2019 19:15

BRUSEL – Slovensko má v oboch kandidátoch na post prezidenta SR záruku pokračovania proeurópskeho smerovania krajiny. Aj týmito slovami sa v utorok popoludní rozlúčil slovenský prezident Andrej Kiska s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudom Junckerom. viac »


Politológ a Hrabko bez servítky: Čaputová a Šefčovič nie sú kandidátmi zmeny

Zuzana Čaputová a Maroš

19.03.2019 17:00

BRATISLAVA – Hoci sa Zuzana Čaputová aj Maroš Šefčovič prezentujú ako "kandidáti zmeny", ani jeden v skutočnosti zásadnú zmenu neponúka. Aj tak však ide o lepšiu alternatívu voči zmene predstavovanej Štefanom Harabinom či Marianom Kotlebom. V diskusii na Tablet.TV sa na tom zhodli politológ Juraj Marušiak a publicista Juraj Hrabko. viac »


VIDEO Rázne vyhlásenie Maroša Šefčoviča: V hre je imunita prezidenta

VIDEO Rázne vyhlásenie Maroša
FotoVideo

19.03.2019 16:55

BRATISLAVA - Maroš Šefčovič sa v prípade zvolenia za prezidenta SR zriekne imunity. Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave. Ak na to bude treba zmeniť zákon, bude tlačiť na vládu a parlament, aby to urobili. viac »


ROZHOVOR Šefčovič o kauze Bašternák: Do väzenia nastúpil počas vlády Smeru

ROZHOVOR Šefčovič o kauze

19.03.2019 15:30

BRATISLAVA – Do boja o prezidentský palác vstúpil medzi poslednými. Napriek tomu sa mu podarilo osloviť voličov a dostať sa až do druhého kola. Zisk 18,66 percent však nie je až taký vysoký, ako očakával on či strana Smer-SD, ktorá ho v kandidatúre podporovala. Na svoju súperku Zuzanu Čaputovú stratil takmer pol milióna hlasov. Na to, aby ju dobehol ... viac »


Harabin vyzýva ľudí, aby mu poskytli prípadné dôkazy o nezákonnosti prezidentských volieb

Štefan Harabin

19.03.2019 14:35

BRATISLAVA - Neúspešný kandidát na post prezidenta Štefan Harabin prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyzval ľudí, aby mu poslali čo najskôr prípadné podozrivé informácie, ktoré by mohli naznačovať porušenie zákona počas sobotňajších volieb. viac »


Analýza prvého kola prezidentských volieb: Prejavil sa tu vplyv dezinformácií

Zuzana Čaputová a Maroš

19.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Narastajúci vplyv dezinformácií a konšpiračných kanálov sa jasne prejavil vo výsledku prvého kola prezidentských volieb. V ňom získali tzv. antisystémoví kandidáti Štefan Harabin a Marian Kotleba spoločne dokopy 25 percent voličských hlasov. Vyplýva to z analýzy neziskových organizácií Globsec, MEMO98, STRATPOL a Slovenským inštitútom pre ... viac »


O sťažnosti na priebeh volieb môže rozhodovať iba plénum Ústavného súdu SR

O sťažnosti na priebeh

19.03.2019 12:20

BRATISLAVA - O prípadných sťažnostiach na priebeh marcových volieb prezidenta musí rozhodovať plénum Ústavného súdu SR. V tejto súvislosti ale existuje vážna prekážka, pretože od 16. februára funguje Ústavný súd SR v obmedzenom režime iba so štyrmi sudcami. viac »


Volebné bašty sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina: Vrahovia, zlodeji a podvodníci

Harabina si za prezidenta
Foto

19.03.2019 08:55

BRATISLAVA - Štefan Harabin síce skončil na treťom mieste, no napriek tomu považuje sám seba za víťaza volieb. Niekoľkokrát to zopakoval počas volebnej noci, kedy sa hlasy postupne sčítavali, žiadne chyby si nepripúšťa. Jeho videnie sveta, zdá sa, zdieľali aj väzni niekoľkých väzníc. V troch väzniciach vyhral s jasnou prevahou. Paradoxom je, že Harabin je dlhé roky sudcom. viac »


Neuveriteľné! Obec, ktorú riadi rómsky starosta a poslanci, ovládol Kotleba: Toto je vraj dôvod

Kamenná Poruba v okrese
Foto

18.03.2019 23:58

KAMENNÁ PORUBA – Kotlebu volili aj Rómovia. Najviac sa ich našlo v malej obci vo východnej časti Slovenska, konkrétne v Kamennej Porube. Jej starosta má zato, že pod tento úspech sa podpísalo znechutenie z aktuálnej politickej situácie. Tamojší občania nenechali v tieni ani Štefana Harabina. viac »


Poslanec Vaňo, ktorý zničil volebnú urnu, končí: Za svoje konanie sa ospravedlnil

Poslanec Vaňo, ktorý zničil

18.03.2019 18:00

MEDZANY - Poslanec obecného zastupiteľstva obce Medzany (okr. Prešov) Anton Vaňo (OĽANO), ktorý v sobotu narušil priebeh prezidentských volieb, sa dnes vzdal poslaneckého mandátu. K tomuto kroku ho ešte v sobotu vyzvala strana Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. viac »


Harabin prehrávať nevie: Nie je to prvýkrát, čo sa ako porazený označil za VÍ-ŤA-ZA

Harabin prehrávať nevie: Nie

18.03.2019 13:00

BRATISLAVA - Štefan Harabin prehral. To hovoria výsledky sobotňajších volieb, samotný exkandidát na prezidenta však tvrdí niečo iné. Od ohlásenia svojej kandidatúry vravel, že “ide vyhrať,” svoju porážku nepriznal ani po zrátaní takmer všetkých hlasov. Novinárom vysvetľoval, že ho vlastne nepochopili. Seba vyhlásil za víťaza. viac »


Smer-SD po prvom kole volieb: Strana verí vo zvolenie silného prezidenta pre silné Slovensko

Robert Fico a Maroš

18.03.2019 11:38

BRATISLAVA - Politická strana Smer-SD verí, že sa v druhom kole prezidentských volieb, ktoré bude 30. marca, podarí zvoliť silného prezidenta pre silné Slovensko. A prezidenta, ktorý bude doma, ale aj v zahraničí hájiť záujmy všetkých občanov krajiny. Strana to uviedla na sociálnej sieti. viac »


Súd rozhodol o poslancovi z Medzian: Za volebný incident dostal takýto trest

Súd rozhodol o poslancovi

18.03.2019 11:36

PREŠOV - Okresný súd v Prešove odsúdil v pondelok 43-ročného obecného poslanca z obce Medzany v okrese Prešov za volebný incident v Medzanoch na trest odňatia slobody v trvaní jedného roku s podmienečným odkladom na dva roky. Trestný rozkaz je právoplatný. viac »


KDH v druhom kole volieb nikoho nepodporí: Rozhodnutie necháva na svojich voličoch

Predseda KDH Alojz Hlina.

18.03.2019 10:55

BRATISLAVA - Mimoparlamentné KDH nebude svojim voličom odporúčať, koho majú voliť v druhom kole prezidentských volieb. Vyplýva to z uznesenia, ktoré prijalo predsedníctvo kresťanských demokratov. Druhé kolo sa uskutoční 30. marca. viac »


Slováci sa na voľbách nabalili: Najviac potešili tipujúcich výsledky Čaputovej a Kotlebu

V prezidentskom dueli sa
Foto

18.03.2019 10:20

BRATISLAVA - Zdá sa, že volebná noc priniesla úspech nielen prvým dvom kandidátom, ale aj Slovákom, ktorí si stavili. Najväčšiu výhru si odniesol tipujúci, ktorý veril Čaputovej. Prekvapivo ľudia viac verili v postup Štefana Harabina, než tomu, že sa Čaputová stretne so Šefčovičom. Výhre sa potešil aj Slovák, ktorý si stavil na Mariana Kotlebu. viac »


Veľká ANALÝZA prezidentských volieb: Je Slovensko pripravené na ženu v čele? Politológ hodnotí

V druhom kole sa
FotoVideo

18.03.2019 08:59

BRATISLAVA - Prvé kolo prezidentských volieb má Slovensko úspešne za sebou. Z prvého miesto postupuje suverénne do druhého kola Zuzana Čaputová, ktorá oslovila takmer 900-tisíc Slovákov. Jej súperom sa stane Maroš Šefčovič so ziskom vyše 400-tisíc hlasov. Podľa politológa Radoslava Štefančíka výsledky prvého kola potvrdili čísla z prieskumov. Trend ... viac »


Najlepšie vtipy volieb! Kandidáti zabávajú celé Slovensko: Žaloba na nevoličov aj prehra s jogurtom

Najlepšie vtipy volieb! Kandidáti
Foto

18.03.2019 08:58

BRATISLAVA - Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Užili sme si volebnú noc plnú napätia a očakávania. Túžba po výsledkoch v kombinácii s nočným bdením a čakaním nás mohlo vyčerpať. Internet ale opäť prichádza s odreagovaním prostredníctvom obrázkových vtipov. Prinášame výber najlepších z tých, ktoré rezonovali počas prvého kola prezidentských volieb. viac »


Informácie o prezidentských voľbách

Prvé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 16. marca 2019. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Po uzavretí volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy pre jednotlivých kandidátov.

Organizačné, personálne, programové a technické podmienky na spracovanie výsledkov volieb zabezpečuje Štatistický úrad SR, ktorý na spracovaní výsledkov volieb spolupracuje so Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán a Ministerstvom vnútra SR.

Výsledky volieb na webe Topky.sk budeme aktualizovať v pravidelných intervaloch už v priebehu volebnej noci.

Čo potrebujete k voľbám

Právo voliť prezidenta má každý občan Slovenska, ktorý najneskôr v deň volieb dovŕšil 18 rokov. Predtým, než pôjdete voliť, potrebujete mať doklad totožnosti. Ak budete voliť v mieste svojho trvalého bydliska, stačí vám občiansky preukaz, ktorým sa preukážete. Pokiaľ ste občanom Slovenskej republiky, no chcete voliť inde, ako v mieste vášho trvalého bydliska, musíte si vybaviť hlasovací preukaz.

Ako voliť

Po predložení potrebných dokladov okrsková volebná komisia zakrúžkuje poradové číslo voliča v zozname voličov a vydá voličovi hlasovací lístok a prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce. Prevzatie hlasovacieho lístka a obálky potvrdí volič v zozname voličov vlastnoručným podpisom.

Každý volič sa musí pred hlasovaním odobrať do osobitného priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov. Voličovi, ktorý nevstúpi do tohto priestoru, okrsková volebná komisia hlasovanie neumožní. V osobitnom priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov na hlasovacom lístku zakrúžkujte poradové číslo kandidáta, ktorému ste sa rozhodli odovzdať svoj hlas.

Čo robiť, ak sa pri voľbe pomýlite

Ako volič môžete zakrúžkovať poradové číslo len jedného kandidáta. Ak zakrúžkujete viac poradových čísiel kandidátov, je takýto hlasovací lístok neplatný. Upravený hlasovací lístok vložíte do obálky a následne do volebnej schránky. Ak ste sa pomýlili, na vyžiadanie vám okrsková volebná komisia vydá za nesprávne upravený hlasovací lístok iný. Nesprávne upravený hlasovací lístok vložíte do schránky na odloženie nepoužitých alebo nesprávne upravených hlasovacích lístkov. Pokiaľ ako volič nemôžete hlasovací lístok upraviť sám pre zdravotné postihnutie alebo preto, že nemôžete čítať alebo písať, je potrebné pred hlasovaním túto skutočnosť oznámiť okrskovej volebnej komisii.

V takom prípade máte po oznámení právo vziať so sebou do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov inú spôsobilú osobu, aby podľa vašich pokynov a zákona upravila hlasovací lístok a vložila do obálky. Takouto osobou nemôže byť člen okrskovej volebnej komisie. Obidve osoby pred vstupom do osobitného priestoru na úpravu hlasovacích lístkov člen okrskovej volebnej komisie poučí o spôsobe hlasovania a o skutkovej podstate trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. Za voliča, ktorý nemôže pre zdravotné postihnutie sám vložiť obálku do volebnej schránky, môže ju do nej na jeho požiadanie vložiť iná osoba, nie však člen okrskovej volebnej komisie.

Ďalšie informácie nájdete v sekcii Ako voliť.

Najčítanejšie články