Gary Edwards – zakladateľ združenia Červený Nos Clowndoctors bude online v pondelok o 10:00 | Topky.sk

Streda, 20. február 2019. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Gary Edwards – zakladateľ združenia Červený Nos Clowndoctors bude online v pondelok o 10:00

Keď je smiech potrebný
Keď je smiech potrebný
Zdroj: Clowndoctors
26.09.2012 15:49

Gary Edwards prvýkrát navštívil nemocnicu ako klaun v roku 1976. Odvtedy vyučuje a pomáha pri rozvoji projektov zameraných na klaunovanie v nemocniciach po celom svete. Po štúdiu hudby v Kalifornii získal štipendium na prvej americkej akreditovanej klaunskej škole Dell Arte School of Physical Theater.


Koncept "liečby humorom" rozvinul najskôr v Českej republike, kde v roku 1998 začal navštevovať prvé nemocnice a neskôr založil organizáciu Zdravotní klaun. Niekoľko rokov financoval tento projekt z vlastných úspor. Na rozličných zdravotníckych konferenciách upozorňoval na dôležitosť humoru v nemocniciach. V roku 2004 založil občianske združenie Červený Nos Clowndoctors na Slovensku.

V súčasnosti je umeleckým riaditeľom oboch organizácií. Gary okrem vedenia združenia a fundraisingu vyberá a trénuje nových zdravotných klaunov. Vedie aj umelecké workshopy, na ktorých sa klauni a klaunky pravidelne školia a zdokonaľujú. Vyučuje na 1. lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Prahe v rámci medicínskej psychológie - vzťah medzi lekárom a pacientom. Vo svojom voľnom čase skladá hudbu, píše a vyučuje nemocničný personál techniky „terapie humorom“ (názvy prednášok: Humor v zdravotníctve a Komunikácia s mladším i so starším pacientom).


Galéria

Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný Keď je smiech potrebný

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Červený Nos Clowndoctors

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články