Štvrtok, 18. august 2022. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Bengas, Bukasový masív a Salamander Band na Partizánskej lúke

BengasGaléria fotiek (1)
Bengas

Príďte si užiť skvelé nedeľné popoludnie na Partizánsku lúku! Už tento víkend, v nedeľu 26. apríla o 15.00 h., v rámci podujatia Bratislava pre všetkých - Dni otvorených dverí samosprávy hlavného mesta, Vás od skorého popoludnia čaká v areáli na Partizánskej lúke atraktívny kultúrny program.


Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pre Vás pripravilo koncerty 3 kapiel, vďaka ktorým zažijete výbornú zábavu a nefalšovanú rekreačnú atmosféru! Hudobný program na Partizánskej lúke pripravilo BKIS v spolupráci s Mestskými lesmi ako Koncert pri príležitosti Medzinárodného dňa lesa.

Hostia z Čiech Vás uchvátia temperamentnou rómskou hudbou plnou emócií a nespútanej energie! Pražská kapela BENGAS vznikla v roku 2001 a dodnes ju tvoria: Milan Migel Horvát - ak. gitara, spev, Martin Sivák - ak. gitara, spev, Petr Horvát - ak. gitara, spev, Zdeněk Kurej – basgitara, Radek Sivák – perkusei, Milan Šenki – perkusie, Milan Kurej – bicie V ich repertoári nájdete vychodniarské častušky, čardáše, piesne Rómov z Ruska i z Maďarska, balkánsky folklór, rytmy Arábie a Španielska. Skupina spolupracuje aj s rómskym folklórnym tanečným súborom PERUM, ale aj so slávnymi GIPSY KINGS! www.bengas.cz

O tom čo je „Natural country“ alebo ako to vyzerá, keď je mottom kapely „hrať a spievať tak, ako ti zobák narástol“ Vás poučí slovenská country legenda BUKASOVÝ MASÍV. Ľudovo naivná hudba s koreňmi vo folku a klasickom americkom country s prímesou rocku, blues, ale aj world music, ktorá využíva v textoch dialekt hovorovej reči, Vám určite pozdvihne náladu a príjemne Vás pobaví! Jaroslav Ozaniak – kontrabas, elektrická basa, Miroslav Malinovský – sólová gitara, Pavol Moravčík – akustická gitara, trúbka, Milan Šimkovič – bicie, perkusie a Imrich Dugovič – slide gitara, spev.

Bratislavskú skupinu SALAMANDER Band tvoria vynikajúci hudobníci združení okolo skladateľa, pesničkára a producenta Romana Vámoša, alias Salamandra. Známy bubeník a perkusionista Ľudo Srnec, skvelý gitarista Pavol Bereza, violoncellista Slavo Repaský a gitarista a spevák Jaroslav Kuba pre Vás nachystajú určite perfektný zážitok v podobe pohodovej folkrockovej muziky so zaujímavými textami a hudobným prevedením.

Nenechajte si ujsť prvé tohtoročné koncertné zážitky v prírode a pod holým nebom, navnaďte sa na veľké letné festivaly trochu netradične - v jarnej Bratislave! Tešíme sa na Vás! 
 

Najčítanejšie články