Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Vianoce 2017 Filipa Tůmu a jeho hostí v Štátnom divadle Košice

PR článok

Predvianočný čas v Košiciach sa už niekoľko rokov spája aj s jedinečným vianočným koncertom populárneho slovenského speváka a herca Filipa Tůmu v Historickej budove Štátneho divadla Košice. Inak tomu nebude ani v tomto roku a nielen Košičania sa môžu v nedeľu 17. decembra o 19:00 tešiť na Vianoce 2017 Filipa Tůmu a jeho hostí.

Posledné vstupenky na jedinečný koncert sú v predaji prostredníctvom portálu navstevnik.sk alebo priamo v dennej pokladni Štátneho divadla Košice. 

„Pre mňa sú vianočné koncerty v košickom divadle srdcovou záležitosťou. Účinkujem tam vo viacerých predstaveniach a nádherná historická budova s jedinečným interiérom je skvelým miestom na vytvorenie pravej vianočnej atmosféry. V predchádzajúcich rokoch sa nám vždy podarilo v spolupráci s Orchestrom Štátneho divadla Košice a dirigentom Igorom Dohovičom pripraviť výborné koncerty a verím, že aj v tomto roku spolu so svojimi hosťami potešíme všetkých, ktorí sa na nás prídu pozrieť,“ hovorí Filip Tůma.

V tomto roku si miláčik najmä ženskej časti publika pozval k spolupráci viac ako zaujímavých hostí. V programe budú účinkovať aj štyria skvelí speváci – sólisti opery SND v Bratislave, tenorista Tomáš Juhás a mezzosopranistka Monika Fabianová spolu so sopranistkou Martinou Masarykovou a basistom Jozefom Bencim. Všetci štyria patria k hviezdam slovenskej opernej scény.

Tomáš Juhás debutoval v SND v roku 2002. Ako hosť účinkoval napríklad v pražskom Národnom divadle, parížskej L´Opéra Bastille či v Teatro Real Madrid a na mnohých ďalších československých i európskych scénach. V roku 2011 sa úspešne prezentoval v úlohe Jeníka na koncertnom predvedení Smetanovej Predanej nevesty v londýnskej koncertnej sieni Barbican Hall za sprievodu BBC Symphony Orchestra pod taktovkou českého dirigenta Jiřího Bělohlávka. Minulý rok spolupracoval s Metropolitnou operou v New Yorku ako cover Rolanda Villazóna v Eugenovi Oneginovi (postava Lenského).

Monika Fabianová je sólistkou opery SND od roku 2003. Ako hosť sa predstavila vo viacerých slovenských i českých operných domoch. Na svojom konte má i početné úspešné koncertné vystúpenia. S českým dirigentom Leošom Svárovským a Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra a Sendai Philharmonic Orchestra spolupracovala na uvedení Dvořákovej Stabat Mater v Japonsku. Niekoľkokrát sa predstavila na Medzinárodnom opernom festivale v maďarskom Miškovci.

Martina Masaryková získala ešte počas štúdií v roku 2000 dve vynikajúce ocenenia - 2. cenu na Medzinárodnej speváckej súťaži Mikuláša Schneidra-Trnavského v Trnave a rovnaké umiestnenie dosiahla aj na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch. Je stálym hosťom opery SND v Bratislave a s postavou Kráľovnej noci v Mozartovej Čarovnej Flaute absolvovala v roku 2008 s pražským Národným divadlom turné po Japonsku.

Jozef Benci je žiakom svetovej osobnosti vokálneho umenia Sergeja Kopčáka. V roku 1997 získal 3. cenu na Medzinárodnej speváckej súťaži Cavalera Carla Vendera v Bratislave, o dva roky neskôr obsadil 2. miesto na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch. V auguste 2001 sa stal laureátom a nositeľom osobitnej ceny udeľovanej Nadáciou Darclée Medzinárodnej speváckej súťaže Haricleu Darcléeho v rumunskom meste Braila a následne v septembri 2001 zvíťazil na prestížnej Medzinárodnej speváckej súťaži Georgea Enescua v Bukurešti. Vo februári 2006 zvíťazil na Medzinárodnej súťaži spevákov do 32 rokov v Berlíne, vypisovanej Kammeroper Schloss Rheinsberg (Nemecko). Ako sólista pravidelne hosťuje nielen v slovenských a českých operných domoch, ale aj v Národnej opere v Budapešti. Účinkoval koncertne doma i na pódiách v Českej republike, Luxembursku, Francúzsku, Rumunsku, Taliansku, Rakúsku, Poľsku, Nemecku, Brazílii, Číne, Japonsku a i. 

V programe Vianoc 2017 s Filipom Tůmom odznejú v sprievode Orchestra Štátneho divadla Košice pod taktovkou Igora Dohoviča operné, operetné a muzikálové melódie z diel Jacquesa Offenbacha, Georges Bizeta, Giacoma Pucciniho, Charlesa Gounoda či Andrewa LLoyd Webbera a ďalších. Chýbať nebudú ani melódie priamo spojené s najkrajšími sviatkami roka.  

- reklamná správa -

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu