Štvrtok, 23. marec 2023. Meniny má Adrián, zajtra Gabriel.

Herec Boris Farkaš dostal doteraz najväčšiu filmovú príležitosť

Boris FarkašGaléria fotiek (1)
Boris Farkaš

BRATISLAVA - Herec bratislavského divadla Astorka Boris Farkaš si počas svojej kariéry zahral zatiaľ len menšie úlohy vo filmoch Soľ nad zlato, Výlet do mladosti a Vadí-nevadí.


Minulý rok dostal svoju doteraz najväčšiu filmovú príležitosť. Stvárnil komisára v novom slovenskom filme Rozhovor s nepriateľom, ktorý mal premiéru 7. marca. O svojich úlohách však hovorí nerád. Postava má vraj hovoriť sama za seba z plátna. Napriek tomu, že vo filme stvárňuje jednu z hlavných postáv, počas prvých dvoch tretín sa na plátne ani raz neobjaví priamy záber na jeho tvár. "Je to zaujímavý nápad, určite nie úplne nový, ale myslím, že dobre použitý," hovorí o tomto spôsobe snímania svojej postavy.

"Trochu to zvyšuje napätie. Neviete, kto je ten človek a ako sa zachová, nakoniec sa stáva sudcom a aj katom," hovorí. Farkaš s úsmevom prezrádza aj niečo zo zákulisia: "Bolo to svojím spôsobom trošku nudné hranie. Niektoré veci sme točili viackrát, niekedy to bol len detail, niekedy celá tvár, niekedy len ústa, niekedy len oko. Robili sme to preto, aby sme mali potom v strižni lepšiu šancu sa definitívne rozhodnúť, či tam bude len kúsok tváre, alebo celý detail človeka."


 
 

Najčítanejšie články