Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Poznáme výhercov súťaže s filmom DARCA

Zdroj: Magic Box
18.09.2014 08:00

Jonas (Brenton Thwaites) vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť: rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny.


Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva – Darca (Jeff Bridges). Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť – pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií.

Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti  voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo.

Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie.  Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu nielen o svojom vlastnom bytí, ale  aj o budúcnosti celého sveta...    

Film Darca je nakrútený podľa rovnomenného románu ,  z ktorého sa stal bestseller -  vo svete  sa predalo viac než 10 miliónov výtlačkov. Jonasa si zahrala vychádzajúca hviezda Brenton Thwaites. Vo filme sa predstaví  po boku velikánov strieborného plátna – Jeffa Bridgesa (Thron: Legacy, Iron Man), Meryl Streepovej (Železná lady, Mamma Mia!, Diabol nosí Pradu) a Katie Holmesovej (Batman začína, Telefónna búdka). Réžie sa ujal Phillip Noyce (Salt, Tichý Američan, Zberateľ kostí).

Film štartuje v kinách 11.9.2014.

 

Zapojte sa do súťaže a máte možnosť vyhrať knihu  DARCA z vydavateľstva ARTFORUM.

 

Stačí, ak správne odpoviete na nasledujúcu súťažnú otázku.

Ako sa volá autorka knižného bestselleru, podľa ktorého bol nakrútený film?

1. Lois Lowryová

2. J.K Rowlingová

3. Rosamunde Pilcherová

 

Výhercovia:

Maroš Kukura, Spišská Nová Ves

Miroslav Purkart, Komárno

Veronika Gurišová, Bratislava

Blahoželáme!

 

 

- reklamná správa -


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: PR článok
FOTO: Magic Box

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články