Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Legendárny Benny Andersson z ABBA: Naváža sa do Eurovízie!

Benny AnderssonGaléria fotiek (1)
Benny Andersson
Zdroj: SITA

ŠVÉDSKO - Podľa Bennyho Anderssona, bývalého člena už neexistujúcej skupiny ABBA, neznamená Eurovision Song Contest pre hudbu nič. Skupina vyhrala v roku 1974 práve túto autorskú súťaž s hitom Waterloo, ktorého je Andersson spoluautorom.


Vtedy "to bolo menšie ako dnes", preto už program nesleduje. Na šou sa môže dobre pozerať, "ak vydržíte tak dlho sedieť," dodal pre BBC. Eurovízia "z hudobného hľadiska nie je tým, čím by mala byť". Ale je to dobrá šou pre televíziu, tvrdí Benny Andersson.

ABBA sa do súťaže prihlásila už v roku 1973 so skladbou Ring Ring. V národnom kole sa umiestnili na treťom mieste. O rok neskôr vybrali pieseň Waterloo. S ňou sa dostali do medzinárodného kola, ktoré vyhrali. Waterloo sa nakoniec stal ich prvým veľkým medzinárodným hitom, triumfoval v hitparádach v Európe aj USA. Víťazstvo bolo "najslávnejšou chvíľou v histórii ABBA", no zároveň bolo pre nich ťažké na úspech nadviazať, uvádza sa na internetovej stránke www.abbasite.com.

Aktuálny, 54. ročník Eurovision Song Contest sa koná v Moskve. Po prvom semifinálovom kole, ktoré sa uskutočnilo v utorok 12. mája v Olympic Indoor Arene, do finále postupujú zástupcovia Turecka, Švédska, Izraelu, Portugalska, Malty, Fínska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Arménska a Islandu. Reprezentanti Slovenska, spevácke duo Nela Pocisková a Kamil Mikulčík, sa predstavia na druhom semifinálovom kole vo štvrtok 14. mája.

Počuli ste horúce „pikošky“ o osobnostiach či udalostiach nášho šoubiznisu? Podeľte sa s nami o ne! Posielajte SMS a MMS na 0910 177 023 alebo nám napíšte e-mail na tipy@topky.sk!


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články