Podozrenie z podvodu pri hlasovaní v Mojsejovcoch vyšetruje polícia | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Podozrenie z podvodu pri hlasovaní v Mojsejovcoch vyšetruje polícia

Škandál s manipulovaním hlasov odhalili v priamom prenose manželia Mojsejovci.
Škandál s manipulovaním hlasov odhalili v priamom prenose manželia Mojsejovci.
04.08.2006 00:00

BRATISLAVA - Konečne! Od okamihu, keď košickí manželia Braňo (39) a Nora (46) Mojsejovci v priamom prenose vlastnej reality show obvinili členov štábu z manipulovania hlasovania, uplynulo 14 mesiacov a až teraz si muži zákona začali pozývať na výsluch svedkov z televíznej šou. „Konečne vyjde pravda najavo,“ nádeja sa Braňo.


Informáciu Nového Času o začatí vyšetrovania potvrdila aj krajská hovorkyňa Policajného zboru Alena Toševová: „Polícia začala vo veci konať už minulý rok na základe trestného oznámenia vo veci pozmeňovania počtu SMS hlasov pre trestný čin poškodzovania cudzích práv. Bolo vznesené obvinenie proti dvom osobám.“

Radosť z vyšetrovania prípadu majú predovšetkým Mojsejovci, ktorí sa v priamom prenose reality show postarali o poriadny škandál, keď verejne obvinili členov producentskej spoločnosti Jam Film 1999 z falšovania hlasovania. „Konečne sa dozvieme, kto manipuloval počty esemesiek! Je to hanba, lebo prešlo už vyše roka a stále nie je známy vinník,“ pohoršuje sa Mojsej. Jedným z prvých exfinalistov, ktorý už dostal predvolanie na policajnú stanicu, je Milan Ráš Schmidt (47). Ten by okrem usvedčenia páchateľa prijal aj finančné odškodnenie. Rovnako, ako aj košickí manželia!

„V našom prípade však došlo hlavne k poškodeniu mena. A preto budeme požadovať odškodné v závislosti od výšky zisku z esemeskového a telefonického hlasovania,“ zastrája sa dlhovlasý spevák. Markíza je vo vyjadreniach zatiaľ opatrná, no od výsledku vyšetrovania závisí aj zachovanie jej dobrého mena. „Trestné oznámenie sme podali my a počkáme si na výsledok vyšetrovania,“ konštatuje hovorkyňa televízie Ivana Semjanová.

Pôjdu vypovedať?

Milan Ráš Schmidt (47)
„Samozrejme, na výsluch pôjdem, budem rád, ak sa naši fanúšikovia, ktorí nám posielali hlasy, dočkajú zadosťučinenia a my odškodného.“

Mário Papula Hrbas (32)
„Zatiaľ mi predvolanie neprišlo, no veľmi rád budem s vyšetrovateľmi spolupracovať, aby sa vinníci konečne našli.“

Pavol Model Petrík (24)
„Žijeme v právnom štáte a budem rád, keď sa to vyšetrí. Ja to podporím. Zaujímalo by ma, prečo to všetko muselo byť.“

Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články