Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Nad Tichým oceánom lietali neznáme objekty! K jednému svetlu pribúdali ďalšie: Ľudia hovoria o UFO

Galéria fotiek (2)
Zdroj: NBC7/Jorge A. Jimenéz

SAN DIEGO – V pondelok večer sa v okrese North County v meste San Diego objavil na oblohe neznámy predmet. Svedkovia ho popísali ako dve blikajúce svetielka, no neskôr pribudli ďalšie.


Záhadný predmet si všimli aj v Mexiku a vyvolal množstvo otázok, no málo odpovedí, informuje NBC7. Svetielka boli viditeľné podľa svedkov asi pol hodiny. Lietajúci predmet sa vznášal nad Tichým oceánom. Blikajúce svetlá boli vidieť z Carlsbadu, pobrežia ale aj vnútrozemia San Diega až k Tijuane v Mexiku. Verejnosť začala polemizovať, či to bolo UFO alebo vojenské svetlice.

Nad Tichým oceánom lietali
Galéria fotiek (2)
Zdroj: NBC7/Jorge A. Jimenéz

Autor videa Jen Harang povedal, že najskôr sa mu zdalo, že svetlá na objekte vybledli, no neskôr pribudli ďalšie a ďalšie. Iný divák Kishore Shanmugam spozoroval podivné svetlá zo svojej záhrady v Mexiku. Žije tam takmer desať rokov a na vojenské lietadlá je už zvyknutý. Podľa jeho slov bol tento objekt ale niečo úplne iné. „Nikdy v živote som nič také nevidel. Svetlo bolo jasné a na oblohe ste ho nemohli prehliadnuť. Zdalo sa, akoby svetlá pulzovali.“

Neznámy objekt na oblohe po približne pol hodine po sebe zanechal iba čiaru. Na sociálnych sieťach vyvolalo video diskusiu, či objekt súvisel s armádou. Televízna stanica NBC7 oslovila námorníctvo a pobrežnú stráž USA, aby zistila, či išlo naozaj o vojenské cvičenie. Pobrežná stráž sa domnievala, že išlo iba o cvičenie, ale letectvo túto informáciu zatiaľ nepotvrdilo.

Naposledy keď verejnosť spozorovala lietajúci objekt na oblohe v San Diegu, išlo o svetlice používané armádou na vojenské cvičenie.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články