Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Expert WHO prezradil, kedy sa (ne)skončí pandémia: Z jeho slov budete zúfalí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Armando Franca
03.03.2021 07:27

ŽENEVA - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nepredpokladá, že pandémia ochorenia COVID-19 sa skončí tento rok. Za nerealistické také očakávanie označil krízový expert organizácie Michael Ryan, ktorého cituje agentúra DPA. Chytrým počínaním však podľa neho možno zamedziť hospitalizáciám a úmrtiam.


"Bolo by veľmi predčasné a nerealistické veriť tomu, že do konca roka skoncujeme s týmto vírusom," vyhlásil Ryan v noci na dnešok v Ženeve. Rozumnými opatreniami ale podľa neho môžeme zabrániť hospitalizáciám a tomu, aby sa po nákaze covidom-19 umieralo. 

Koronavírus sa stále šíri
Zdroj: SITA/AP Photo/Bernat Armangue

WHO sa v súčasnosti usiluje o preočkovanie čo najväčšieho počtu ľudí. V porovnaní so stavom pred desiatimi týždňami je situácia omnoho lepšia. "Ešte ale stojíme pred veľkou výzvou," zdôraznil Ryan.

Odborníci varujú pred menej známymi príznakmi COVIDU: Pozor, je ich až 12!

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus v pondelok varoval pred tým, aby sa štáty v boji proti koronavírusu spoliehali len na vakcíny, a vyzval ich, aby opatrenia prijaté v boji proti šíreniu nákazy ešte neuvoľňovali. Za sklamanie, ale nie prekvapenie, pritom označil po niekoľkotýždňovej prestávke opätovný celkový vzostup počtu nových pozitívnych prípadov vo svete. 


Galéria

Ilustračné foto Koronavírus sa stále šíri

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články