Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Žena (58) vyhlásili úrady za mŕtvu, hoci žije: Neuveríte, ako k tomu došlo

Jeanne Pouchainová
Jeanne Pouchainová
Zdroj: profimedia.sk
24.01.2021 12:25

PARÍŽ - Pri osobnom stretnutí sa Francúzka Jeanne Pouchainová zdá byť živá a zdravá, presvedčiť o tom miestne úrady je ale vec druhá. Po tom, čo ju súd pred viac ako tromi rokmi vyhlásil za mŕtvu, sa márne snaží dokázať opak.


Päťdesiatosemročná žena z dediny Saint-Joseph pri Lyone z pohľadu francúzskej štátnej správy neexistuje od roku 2017, kedy ju súd z nie celkom jasného dôvodu vyhlásil za mŕtvu bez toho, aby si vyžiadal úmrtný list. Stalo sa tak pri chronickom právnom spore s jej bývalým zamestnancom, ktorému mala vyplatiť odškodnenie vo výške 14 000 eur.

Pouchainová tvrdí, že nespokojný zamestnanec si jej úmrtie vymyslel, aby od dedičov vysúdil odškodné za vyhodenie z práce. Mužov právnik naopak tvrdí, že majiteľka upratovacej firmy sama smrť fingovala, aby sa plateniu odškodného vyhla. To však žena rázne popiera. "Išla som za právnikom, ktorý mi hovoril, že sa to rýchlo vyrieši, pretože mám od doktora potvrdené, že som nažive. Ale pretože bolo vydané súdne rozhodnutie, nestačilo to," povedala podľa denníka The Guardian Pouchainová miestnym novinárom. 

Žena (58) vyhlásili úrady
Zdroj: profimedia.sk

Kvôli spletitej byrokracii sa už tri roky snaha o nápravu míňa účinku. V dôsledku súdneho vyhlásenia za mŕtvu má Jeanne prepadnuté úradné dokumenty. "Nemám občianku, zdravotné poistenie, nemôžem preukázať bankám, že som nažive. Som nič. Je načase, aby niekto povedal 'už dosť'," dodala s tým, že jej život sa zmenil na nočnú moru.


Galéria

Jeanne Pouchainová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články