Rodičia dovolili dcérke (2) odmalička sledovať seriály na smartfóne, zruinovali jej tým život | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Rodičia dovolili dcérke (2) odmalička sledovať seriály na smartfóne, zruinovali jej tým život

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.06.2019 20:18

NANKING - Rodičia dvojročného dievčatka z Číny zostali šokovaní po tom, čo smartfón zruinoval jeho zrak. Údajne už od jedného roku dieťa pozeralo na mobile seriály, pretože to jediné ho dokázalo upokojiť. Doktor dievčatku diagnostikoval krátkozrakosť, jej zrak sa bude neustále zhoršovať.


Xiao Manová z čínskej provincie Ťiang-su má len dva roky, no už trpí krátkozrakosťou. Zodpovednosť za to nesú samotní rodičia. Na mobilnom telefóne jej totiž už odmalička púšťali rôzne filmy a seriály. Neskôr si všimli, že dcérka pri sledovaní žmúri oči a mračí sa. Podľa slov lekára sa zrak dieťaťa bude už len zhoršovať, vzhľadom na to, že došlo k jeho nezvratnému poškodeniu. 

Rodičia dovolili dcérke (2)
Zdroj: Getty Images

Smartfóny dnes predstavujú skutočný problém. Napríklad v Austrálii sú zavedené odporúčania, podľa ktorých by deti nemali používať telefón dlhšie ako dve hodiny denne. Deti mladšie ako dva roky by telefónom nemali byť vystavované vôbec.

Vedci zisťovali, či mobily spôsobujú rakovinu mozgu: Definitívna PRAVDA o ich škodlivosti

Napriek tomu, že mobily niektorí považujú za šikovný nástroj, ktorá pomáha pri učení, americké štúdie dokázali, že aj dve hodiny používania telefónu denne môžu u detí spôsobiť poškodenia mozgu. Austrálsky klinický psychológ Tom Nehmy popísal alarmujúcu súvislosť medzi mobilmi a mentálnymi chorobami. Treba však dodať, že sa významne zmenili ani vychovávacie praktiky rodičov.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články