Neuveriteľné maskovanie: Zbadáte, kde na FOTO sa ukryl leopard? | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Neuveriteľné maskovanie: Zbadáte, kde na FOTO sa ukryl leopard?

Vidíte ho tam?
Vidíte ho tam? , Zdroj: profimedia.sk
18.07.2017 08:21

JOHANNESBURG - Predátor je dokonale zamaskovaný do prostredia, v ktorom sa snaží nájsť pre seba nejakú potravu. A tá je na dosah, stačí len vystrčiť pazúre a má ju. Lenže dokážete ho nájsť na fotografii?


Niekedy je extrémne ťažké zahliadnuť v prírode leoparda, pretože je to majster v maskovaní. Pozrite sa napríklad na tento strom. Vašu pozornosť upúta zviera, ktoré visí z konárov, no leoparda, ktorý naň číha, si určite nevšimnete. Prizrite sa lepšie a zbadáte, ako sa nenápadne šplhá po kôre stromu, aby sa mohol zmocniť koristi. 

Neuveriteľné maskovanie: Zbadáte, kde
Zdroj: profimedia.sk

Tento moment sa podarilo zachytiť nemeckému fotografovi Ingovi Gerlachovi (64), ktorý sa venuje fotografovaniu divokej prírody. "Leopard sa snažil vyskočiť hore na strom, odkiaľ visela mŕtvola impaly juhoafrickej," povedal.

Neuveriteľné maskovanie: Zbadáte, kde
Zdroj: profimedia.sk

Leopard bol veľmi plachý, a tak musel Ingo čakať dlhých päť hodín na to, aby mohol urobiť tento jedinečný záber. Leopardy sú totiž známe tým, že sa počas lovu dokážu veľmi dobre maskovať. Inak by ich korisť, či už sú to gazely, antilopy alebo iné kopytníky, zbadala a mala šancu ich spárom uniknúť. 


Galéria

Vidíte ho tam?

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články