°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Žena (26) odbehla maratón bez tampónu: FOTO, na ktoré majú byť ženy hrdé, to fakt?!

Kiran má svojský pohľad na svet
Kiran má svojský pohľad na svet
Zdroj: Kiran Gandhi, Twitter
16.08.2015 21:00

LONDÝN - Mladá blogerka vyvolala obdiv, ale aj vlnu nevôle po tom, ako odbehla maratón bez tampónu, hoci mala práve v tom čase svoje dni. "Bežala som a krv mi stekala po nohách. Cítila som sa ako splnomocnenec ženskej emancipácie," povedala.


Dvadsaťšesťročná Kiran Gandhiová sa rozhodla, že si nedá tampón ani hygienickú vložku počas Londýnskeho maratónu, ktorý zabehla. Týmto neortodoxným a buďme úprimní, aj pomerne nechutným gestom, chce povzbudiť ženy na celom svete, aby boli hrdé na menštruáciu. Taktiež upozornila na to, že mnoho žien, najmä v rozvojových krajinách, nemá prístup k ženským hygienickým výrobkom. Po pretekoch pyšne zapózovala fotografom v elastických nohaviciach, na ktorých bola zreteľná červená škvrna.

Žena (26) odbehla maratón
Zdroj: Kiran Gandhi, Twitter

Žena (26) odbehla maratón
Zdroj: Kiran Gandhi, Twitter

"Celý maratón som odbehla bez tampónu a krv mi stekala po stehnách. Bežala som pre všetky sestry, ktoré nemajú prístup k tampónom a sestry, ktoré aj napriek kŕčom a bolestiam predstierajú, že ich nič nebolí. Sexizmus môže byť porazený," zdôvodnila Kiran bizarné rozhodnutie na svojej internetovej stránke s názvom "Sesterstvo, krv a kozy".

Žena (26) odbehla maratón
Zdroj: Kiran Gandhi, Twitter

Absolventka Harvard Business School dostala menzes noc pred pretekmi a tampón si vraj nechcela dať aj z hľadiska pohodlia, hoci iné ženy by uvažovali práve naopak. Maratón dokončila v čase 4 hod, 49 min a 11 s.


Galéria

Kiran má svojský pohľad

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Kiran Gandhi, Twitter

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články