Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

To je trapas: Politici zahviezdili takouto nepodarenou fotomontážou!

Nepodarená fotomontáž
Nepodarená fotomontáž
Zdroj: The Guardian
31.10.2013 10:32

PEKING - Poriadnu hanbu si urobili úradníci v čínskej provincii An-chuej, ktorí zverejnili fotografiu upravenú v grafickom programe tak zle, že by sa nestratila ani vo filme o nadprirodzených silách, napísal britský denník The Guardian. Cieľom fotomontáže bolo ukázať námestníka starostu, ako sa starostlivo skláňa nad starou dámou. Namiesto toho sa námestník s odseknutými nohami a s ďalšími úradníkmi nafúknutými do nadprirodzenej veľkosti vznáša nad miniatúrnou postavičkou starej pani sediacej na stoličke.


Fotografiu zverejnila vláda mesta Ning-kuo a ihneď sa stala hitom miestneho internetu, kde si vyslúžila rovný diel kritiky aj posmechu. Úrady ju vzápätí nechali zmazať, ospravedlnili sa a nariadili zamestnancovi, ktorý fotomontáž vytvoril, aby napísal sebakritiku.

Používatelia čínskych mikroblogov nezabudli poznamenať, že zatiaľ čo úradníci sa za zjavne falošnú fotku sotva ospravedlnili, hrozí vláda väzením pre bežných používateľov internetu za šírenie "klebiet online".

Úradníci mesta Ning - kuo však tvrdia, že starú pani skutočne navštívili. A dve fotografie bolo nutné spojiť dohromady preto, že podmienky na mieste nedovoľovali zachytiť starú dámu a jej návštevu pohromade.

Podľa niektorých používateľov internetu je ale vlastne zverejnená fotografia správna. "Naozaj zobrazuje spoločenskú ekológiu: obraz úradníkov je úžasný a ľudia sú malí a pokorní!" napísal jeden z nich. Ďalší mieni, že úradníci si v skutočnosti v tej chvíli prezerali nejakú nehnuteľnosť, inak by nemali v tvári tak nadšený výraz. A objavili sa aj fotomontáže, na ktorých sa pozerajú na skromne oblečenú mladú ženu.

Nepodarená fotomontáž
Zdroj: The Guardian


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: The Guardian

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články