FOTO Ďalšia záhada na Marse: Curiosity našlo zvláštny žiariaci objekt! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 5. december 2019. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

FOTO Ďalšia záhada na Marse: Curiosity našlo zvláštny žiariaci objekt!

Zdroj: nasa
11.10.2012 19:41

WASHINGTON - Vesmírne vozidlo Curiosity, ktoré mapuje povrch Marsu, v nedeľu prvýkrát vyfotografovalo miniatúrny žiariaci predmet, ktorý už na prvý pohľad nie je ani kameňom, ani zrnkom piesku. Odborníci teraz skúmajú, ako sa tam dostal a čo je vlastne zač.


Aj keď sa bezprostredne po zverejnení objavili rôzne konšpiračné teórie o dôkaze prítomnosti mimozemšťanov na Marse, neskorší podrobný záber podľa NASA naznačuje, že je to pravdepodobne plast odpadnutý priamo z Curiosity. Vedci sú si však podľa tvaru istí, že to nie je žiadna zásadná súčiastka. Server Business Insider uverejnil špekuláciu, že môže ísť o kúsok pásky vyrobenej z polyamidu.

Aj napriek týmto úvahám vozidlo prerušilo naplánované odoberanie vzoriek pôdy a venovalo sa celý deň iba fotografovaniu žiarivej záhady.

FOTO Ďalšia záhada na
Zdroj: nasa

Podľa posledných správ je možné, že Curiosity bude musieť vyčistiť svoj systém pre odoberanie vzoriek. Ak by sa totiž v zozbieranom materiáli našli nejaké súčasti pozemského pôvodu, došlo by k ich znehodnoteniu. Informoval portál idnes.cz.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: idnes.cz. sz
FOTO: NASA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články