Štvrtok, 11. august 2022. Meniny má Zuzana, zajtra Darina, Dárius, Dária.

KORONAVÍRUS Dovolenkári, pozor! Táto krajina znovu zavádza ochranné rúška v interiéri

Pafos na CypreGaléria fotiek (2)
Pafos na Cypre
Zdroj: Getty Images

NIKÓZIA - Cyprus od piatka zavádza povinnosť nosenia ochranných rúšok v interiéri pre všetky osoby staršie ako 12 rokov. V stredu to oznámil cyperský minister zdravotníctva Michalis Hadjipantela pre nárast prípadov ochorenia COVID-19, informuje agentúra AFP.


Na Cypre zrušili povinnosť prekrývania horných dýchacích ciest 1. júna. Miestne úrady však od 25. júna do 5. júla zaznamenali 19.503 nových prípadov koronavírusu. Hadjipantela uviedol, že v súvislosti s tým sa zvýšil aj počet hospitalizácií. Podľa neho za to môžu infikovaní, ktorí chodia do spoločnosti iných ľudí bez ochranných rúšok. Na Cypre minulý týždeň ochoreniu COVID-19 podľahli traja ľudia a 75 nakazených hospitalizovali, pričom štyria boli vo vážnom stave. Vyplýva to z údajov cyperského ministerstva zdravotníctva.

KORONAVÍRUS Dovolenkári, pozor! Táto
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Getty Images

Od 28. júna je na Cypre povinné nosiť ochranné masky pri návšteve lekární, nemocníc či odberných miest. Miestni odborníci vyzvali úrady, aby pre šírenie vysokoinfekčných subvariantov omikronu BA.4 a BA.5 obnovili povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest pre každého. Počas hlavnej turistickej sezóny s tým však zodpovedné miesta váhali, pretože sa obávali straty turistov. Okolité destinácie takúto povinnosť ľuďom neukladajú, píše AFP.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články