Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

Mrazivé slová Medvedeva! Potrestať krajinu s najväčším arzenálom je absurdné: Hrozí jadrová vojna?

Dimitrij MedvedevGaléria fotiek (1)
Dimitrij Medvedev
Zdroj: TASR/Yekaterina Shtukina, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

MOSKVA - Podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu naznačil možnosť rozpútania jadrovej vojny, ak sa Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu rozhodne vyvodiť dôsledky voči Rusku za vojnové zločiny páchané na Ukrajine. Infromuje o tom agentúra AFP.


"Nápad potrestať krajinu, ktorá disponuje najväčším jadrovým arzenálom, je sám osebe absurdný," vyhlásil Medvedev na sociálnej sieti Telegram. Dodal, že takýto krok by znamenal potenciálne nebezpečenstvo pre celé ľudstvo.

Archívne video: Vývoj vojny na Ukrajine - 132. deň

Medvedev, kedysi považovaný za liberála, je v súčasnosti jeden z najväčších zástancov vojny na Ukrajine. Spojené štáty obvinil z toho, že chcú Ruskú federáciu súdiť na medzinárodných súdoch, no ako krajina nikdy neboli nútené znášať dôsledky za svoje vlastné vojny. Tie podľa neho pripravili o život 20 miliónov ľudí.

"Celé americké dejiny, počnúc útlakom Indiánov, sú len krvavými vyhladzovacími vojnami," uviedol Medvedev. Bývalý ruský prezident v júni nazval ľudí, ktorí nenávidia Rusko, "degenerátmi", pričom sa zaviazal, že bude spolupracovať na tom, aby "zmizli". Uviedol tiež, že sankcie voči Moskve môžu byť za určitých okolností vnímané ako akt agresie a dôvod na vyhlásenie vojny.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články