Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

KORONAVÍRUS Šanghaj opäť uzavrie celú štvrť: Všetkých obyvateľov otestujú

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Profimedia

ŠANGHAJ - Čínske mesto Šanghaj vyhlási v sobotu lockdown pre štvrť s 2,7 milióna obyvateľmi s cieľom vykonať tam testovanie na koronavírus, oznámili vo štvrtok tamojšie úrady. Informovala o tom agentúra AFP.


Mesto minulý týždeň uvoľnilo množstvo obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu pre svojich 25 miliónov obyvateľov. Lockdown však doposiaľ nebol všade zrušený a státisíce ľudí v najväčšom meste Číny sú stále nútené zostať doma. Viacerým obytným zónam opätovne nariadili lockdown, píše AFP.

Opatrenia v prípade pozitivity nie sú známe

Juhozápadná štvrť Min-chang bude v sobotu pod "uzavretým riadením" a všetci jeho obyvatelia budú testovaní, oznámili predstavitelia štvrte na sociálnej sieti."Uzávierka bude odvolaná po tom, čo sa zozbierajú všetky vzorky," dodali bez uvedenia konkrétneho času či dátumu. Vo vyhlásení tiež nebolo spresnené, aké opatrenia budú nasledovať v prípade, keď budú mať niektorí obyvatelia pozitívne testy na koronavírus.

Obyvatelia sa boja, že lockdown bude dlhší

Na základe prísnej čínskej politiky nulovej tolerancie sú všetky pozitívne prípady izolované a blízke kontakty – často zahŕňajúce celé budovy či komunity, kde žijú – sú v karanténe, pripomína AFP. Šanghaj vo štvrtok hlásil deväť nových infekcií, pričom žiadnu z nich nezaznamenali vo štvrti Min-chang. Oznámenie správy tejto štvrte vyvolalo u miestnych obyvateľov obavy, že v prípade výskytu pozitívneho prípadu by mohol byť lockdown predĺžený.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články