Štvrtok, 26. máj 2022. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

VIDEO Streľba na Ukrajine! Člen Národnej gardy usmrtil v továrni leteckého priemyslu 5 osôb, strelca zadržali

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

KYJEV - Najmenej päť ľudí zahynulo, keď člen ukrajinskej Národnej gardy spustil streľbu v továrni leteckého priemyslu na východe štátu, oznámilo vo štvrtok ukrajinské ministerstvo vnútra. Správu priniesla tlačová agentúra AFP.


K streľbe došlo v meste Dnipro a útočník začal páliť útočnou puškou kalašnikov, hneď potom z miesta činu ušiel. "Výsledkom je, že zomrelo päť ľudí a ďalších päť utrpelo zranenia," dodalo ministerstvo vnútra. Incident sa stal okolo 03.40 h miestneho času (02.40 h SEČ), keď strelcovi dali na začiatku služby zbraň. V štátnom podniku Južmaš sa vyrába a testuje materiál súvisiaci s obranou, leteckou navigáciou a poľnohospodárstvom, uvádza webová stránka tejto továrne.

Člena Národnej gardy po streľbe s piatimi obeťami zadržali

Na Ukrajine vo štvrtok zadržali člena Národnej gardy, ktorý spustil streľbu v továrni v strednej časti štátu, zabil päť ľudí a hneď potom ušiel. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP. "Polícia práve zadržala (podozrivého) Artema Riabčuka v Dnepropetrovskej oblasti... Ďakujem všetkým príslušníkom polície, ktorí si splnili svoju prácu," uviedol vo vyhlásení ukrajinský ministerstva vnútra Denys Monastyrskyj, ktorého citovala agentúra UNIAN.

Minister zdôraznil, že zadržaný bude za svoje činy niesť zodpovednosť podľa zákona, pričom na základe jeho príkazu bude zostavená komisia na vyšetrenie okolností, ktoré viedli k tomuto činu 21-ročného príslušníka gardy, ktorý mal "chrániť svoju krajinu a starať sa o bezpečnosť, a nie strieľať do svojich kolegov".

Riabčuk sa podrobí aj vyšetreniu psychológov

Podľa Monastyrského sa Riabčuk podrobí aj vyšetreniu psychológov. Ukrajinské bezpečnostné zložky zverejnili zo zatýkania podozrivého muža fotografie, na ktorých vidno, že ich príslušníci odobrali pri zatýkaní Riabčukovi aj zbraň — útočnú pušku kalašnikov.

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články