Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

KORONAVÍRUS Británia zaznamenala druhý deň po sebe rekordný prírastok infikovaných

Zdravotnícky personál vo Veľkej BritániiGaléria fotiek (1)
Zdravotnícky personál vo Veľkej Británii
Zdroj: SITA/AP Photo/Jon Super

LONDÝN - V Spojenom kráľovstve zaznamenali už druhý deň po sebe rekordný prírastok prípadov nákazy koronavírusom od začiatku pandémie. Za predošlých 24 hodín tam pribudlo 88.376 prípadov infekcie a 146 súvisiacich úmrtí. S odvolaním sa na oficiálne údaje zdravotníckych úradov o tom vo štvrtok informovala spravodajská televízia Sky News.


Predošlý rekord, 78.610 nových prípadov nákazy, pritom Británia hlásila len v stredu. V Spojenom kráľovstve sa začal rýchlo šíriť nový nákazlivejší koronavírusový variant omikron, ktorý koncom novembra prvýkrát detegovali v Juhoafrickej republike. Podľa Britského Úradu pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) už v krajine zaznamenali 11.708 prípadov nákazy týmto variantom. Susan Hopkinsová z UKHSA uviedla, že reprodukčné číslo (R) variantu omikron má hodnotu tri až päť. Znamená to, že jeden človek nakazený omikronom infikuje v priemere troch až piatich ďalších ľudí.

Vláda sa snaží motivovať občanov na preočkovanie

Britská vláda sa v boji s omikronom snaží občanov motivovať na tzv. preočkovanie. Národná zdravotná služba (NHS) vo štvrtok v súvislosti s tým informovala aj o pozitívnom rekorde za predošlý deň - počte podaných posilňujúcich dávok vakcín, ktorých bolo 626.846. Na podanie posilňujúcej dávky sa v tento deň zaregistroval takisto rekordný počet ľudí, a to 821.075.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články