Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Britský premiér Johnson uskutoční rekonštrukciu vlády: Vymeniť má viacerých ministrov

Britský premiér Boris JohnsonGaléria fotiek (1)
Britský premiér Boris Johnson
Zdroj: SITA/Daniel Leal-Olivas/Pool Photo via AP

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson uskutoční v stredu rekonštrukciu vlády. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na svoj zdroj v britskej vláde.


Podľa AFP zdroj hovoril o pozícii ministra zahraničných vecí Dominica Raaba, ktorý čelí kritike za to, ako zvládol odchod z Afganistanu. V čase, keď hnutie Taliban v polovici augusta obsadilo Afganistan a britská vláda sa snažila evakuovať britských štátnych príslušníkov a afganský personál, bol Raab na dovolenke na gréckom ostrove.

Kritike čelí aj minister školstva

Zdroj hovoril aj o pozícii ministra školstva Gavina Williamsona, ktorý čelí prívalu sťažností, čo sa týka zatvárania škôl, zabezpečenia skúšok a prijímania na univerzity v čase pandémie koronavírusu.

Liz Trussová má nahradiť Raaba

Ministerka obchodu Liz Trussová, ktorá sprostredkovala sériu dohôd od januárového úplného odchodu Británie z Európskej únie, bola navrhnutá, aby nahradila Raaba. Šéf úradu britskej vlády Michael Gove bol navrhnutý ako náhrada za ministerku vnútra Priti Patelovú, ktorá bola pod tlakom v dôsledku nárastu počtu migrantov prichádzajúcich z Francúzska, dodal zdroj pre AFP.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články