Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Svedkovia neverili tomu, čo videli: Strach v uliciach! Úrady vyzvali ľudí, aby zostali doma

Zdroj: SITA/Chinatopix via AP
12.05.2021 20:50

PEKING - Úrady vo východnej Číne stále pátrajú po poslednom z troch leopardov, ktorí 19. apríla utiekli zo safari parku pri meste Chang-čou. Prípad vyvolal kritiku verejnosti, pretože únik šeliem úrady dlho tajili, informovala agentúra AP.


VIDEO Strach a panika: Tiger sa vyrútil na auto a potom skočil na okoloidúcu ženu

Tri leopardy využili nepozornosť personálu a pri odovzdaní zmien unikli, informoval zástupca starostu mesta Chang-čou.

Svedkovia neverili tomu, čo
Zdroj: SITA/Chinatopix via AP

Podľa neho dostala polícia informáciu, že zvieratá bola videné minulý štvrtok a piatok, avšak vedenie parku poprelo, že nejaké chýbajú. Teraz čínski predstavitelia podľa AP priznali, že safari nechcelo prísť o návštevníkov pri čínskom päťdennom sviatku práce. Park sa rozhodol pochytať utečencov "súkromne" a jedného sa podarilo lapiť 21. apríla. Park útek priznal až minulý piatok večer a ďalšieho leoparda potom chytili v sobotu. Jeden je ale stále na slobode, dvaja jeho chytení druhovia sa tešia dobrému zdraviu.

Svedkovia neverili tomu, čo
Zdroj: SITA/Chinatopix via AP

Denník Global Times, ktorý vydáva čínska komunistická strana, napísal, že utečenca v nedeľu zachytila ​​kamera umiestnená v bezpilotnom lietadle, avšak pri pokuse o odchyt utiekol. Denník tiež kritizoval vedenie safari parku za ohrozovanie verejnosti, najmä v čase sviatku práce, kedy bolo v Chang-čou mnoho turistov. Ako píše AP, mesto je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Číne, je známe čajovými plantážami a tiež jazerom.

Svedkovia neverili tomu, čo
Zdroj: SITA/Chinatopix via AP

Prípad sa teraz vyšetruje a vo väzbe je päť zamestnancov safari parku vrátane hlavného manažéra a právneho zástupcu. Úrady vyzvali občanov, aby sa čo najviac zdržiavali doma, kým nebude posledný leopard odchytený. Správa parku sa na sociálnej sieti Weibo ospravedlnila za to, že útek neoznámila skôr. Nechcela vraj vyvolať paniku, utečenci sú mladí jedinci, ktorí nie sú príliš agresívni.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/CGTN

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články