Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

KORONAVÍRUS Maďarsko zaočkovalo tri milióny ľudí: Vláda rozhodne o zmiernení opatrení

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán
Zdroj: SITA/AP/Laszlo Balogh
13.04.2021 15:59

BUDAPEŠŤ - Maďarsko dosiahlo v utorok tri milióny zaočkovaných prvou vakcínou proti vírusu SARS-CoV-2, oznámil predseda vlády Viktor Orbán videozáznamom zverejneným na Facebooku.


"Tri milióny - ďalší míľnik," uviedol na spoločenskej sieti premiér videozáznam, ktorý sa končí poznámkou "Ideme ďalej!" V Maďarsku začali očkovať vlani 26. decembra, o deň skôr ako vo väčšine ostatných krajín Európskej únie. Vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech proti koronavírusu SARS-CoV-2 dostali ako prví zdravotnícki pracovníci.

Maďarsko v utorok prevzalo prvú zásielku očkovacej látky od firmy Janssen Pharmaceutical pre zaočkovanie 28.800 ľudí. Prvou jednodávkovou vakcínou sa bude očkovať od pondelka v menších obciach v autobusoch, ktoré na to vyčlenila maďarská armáda.

Za posledný deň pribudlo v Maďarsku 2837 nakazených novým druhom koronavírusu a na komplikácie súvisiace s ochorením COVID-19 zomrelo 272 pacientov. Od vypuknutia koronavírusovej pandémie zomrelo 23.980 ľudí a nákazu potvrdili 728.068 osobám. Kompletne je zaočkovaných už vyše 1.250.000 osôb. Vakcína od firmy Janssen je už šiestou, ktorou sa v Maďarsku očkuje.

Vláda rozhodne o zmiernení opatrení

Maďarská vláda zrejme v stredu rozhodne o ďalšom zmierňovaní karanténnych opatrení po tom, čo v utorok premiér Viktor Orbán oznámil, že prvou vakcínou proti vírusu SARS-CoV-2 zaočkovali už tri milióny ľudí. Informoval o tom spravodajský server szmo.hu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články