Streda, 5. máj 2021. Meniny má Lesana, Lesia, zajtra Hermína.

VIDEO Matovič víta Sputnik V: Ruské médiá oslavujú dodávku ruskej vakcíny na Slovensko

Reportáž o vítaní vakcíny odvysielala ruská televízia Rossija 24.
Reportáž o vítaní vakcíny odvysielala ruská televízia Rossija 24.
Zdroj: YouTube/Rossija 24
02.03.2021 19:44

MOSKVA - V pondelok večer k nám doleteli prvé dávky ruskej vakcíny proti Covidu-19. Dovoz vakcíny Sputnik V na Slovensko si vo veľkom všímajú aj ruské médiá.


Ďalšia vzbura, odchod aj ďakovačky: Sputnik V je na Slovensku! Opozícia tlieska, no koalícia sa triešti

Spravodajský server vesti.ru v jednej zo svojich správ informuje o dodávke ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko. Predtým sa k podobnému kroku podujalo aj Maďarsko. Ako server podotýka, Srbsko dokonca zvažuje výrobu očkovacieho séra na svojom území.

Slovensko sa tak stáva 39. krajinou, ktorá chce Sputnik využívať a to napriek lobingu globálnych farmaceutických značiek, tvrdí stránka.

"Rozhodnutie Slovenska použiť ruskú vakcínu je samozrejme veľmi správnym krokom. Ako pre záchranu ľudí na Slovensku, tak záchranu týchto ľudí, ktorí zvíťazia nad túžbou spolitizovať ruskú vakcínu," uviedol výkonný riaditeľ Ruského fondu priamych investícií (RDIF) Kirill Dmitriev.

VIDEO Matovič víta Sputnik
Zdroj: TASR/František Iván

Vesti.ru nezabudli pripomenúť, že Slovensko po vakcíny poslalo svoje vojenské dopravné lietadlo. V článku sa taktiež píše o tom, že premiér Matovič oznámil dodávku vakcíny na Facebooku. Slovenský premiér tiež opakovane poznamenal, že sa dodávky vakcín Pfitzer/BionTech, Moderna a AstraZeneca oneskorujú, a tak ich prichádza na Slovensko menej, ako sa očakávalo.

VIDEO Matovič víta Sputnik
Zdroj: YouTube/Rossija 24

"Spolupracovali sme veľmi úzko s predsedom vlády SR. Videli sme tlak, ktorý na neho prichádza. Má však úplnú pravdu, že zachraňuje životy obyvateľov Slovenska. Podľa mnohých prieskumov verejnej mienky chce byť očkovaných 30% obyvateľov Slovenska iba s vakcínou Sputnik V", cituje stránka šéfa RDIF.

Reportáž sa tiež venuje situácii v Česku, ktoré vedie v počte nakazených na milión obyvateľov. Situácia je taká kritická, že Praha už vraj nie je ochotná čakať na schválenie ruskej vakcíny v Bruseli. Prezident Miloš Zeman preto už požiadal šéfa Kremľa Vladimira Putina o dodanie vakcíny. Pritom bude Prahe stačiť, ak vakcínu schváli český Štátny ústav pre kontrolu liečiv.


Galéria

Reportáž o vítaní vakcíny Premiér Igor Matovič spolu

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd
VIDEO: YouTube/Euronews по-русски, Rossija 24

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články