Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

KORONAVÍRUS Merkelová v stredu navrhne predĺžiť lockdown do konca februára

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn, pool
09.02.2021 18:20

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová na stredajšom stretnutí s premiérmi 16 spolkových krajín navrhne, aby prísne epidemiologické obmedzenia platili najmenej do konca februára. V utorok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na nemenované zdroje z prostredia vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU).


"Predčasným zrušením lockdownu nič nezískame," mala povedať Merkelová členom svojej strany na stretnutí za zatvorenými dverami. Ďalej uviedla, že prvé kroky k uvoľneniu opatrení by sa mohli týkať začiatkom marca v škôl, škôlok, obchodov a kaderníctiev, no iba za predpokladu, že budú platiť jasné pravidlá, ktoré zabránia šíreniu vírusu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Merkelová opäť vyjadrila porozumenie pre "zložitú situáciu", v ktorej sa ocitli deti, rodiny i maloobchodníci. Vyzvala na trpezlivosť, aby sa zabránilo nekonečnému cyklu sprísňovania a uvoľňovania opatrení. V stredu sa uskutoční ďalšia videokonferencia Merkelovej s premiérmi 16 spolkových krajín o aktuálnej pandemickej situácii.

Súčasný lockdown má platiť do 14. februára. Agentúra DPA v pondelok zverejnila prieskum verejnej mienky, z ktorého vyplýva, že 50 percent Nemcov je proti zmierneniu opatrení. Za uplynulých 24 hodín hlásili v Nemecku 4650 novonakazených koronavírusom SARS-CoV-2. Pribudlo i 483 úmrtí osôb s diagnostikovaným ochorením COVID-19; ich celkový počet dosiahol 62.191.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články