°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

KORONAVÍRUS Ľudia v Londýne protestovali proti reštrikciám: Polícia ich zadržala vyše 60

V Británii je potrebné dodržiavať protiepidemické opatrenia
V Británii je potrebné dodržiavať protiepidemické opatrenia
Zdroj: SITA/Jack Hill/Pool Photo via AP
28.11.2020 18:14

LONDÝN - Viac ako 60 ľudí zadržali v sobotu v Londýne na demonštrácii proti epidemiologickým opatreniam. K zatýkaniam došlo v súvislosti s potýčkami, ktoré vypukli, keď sa polícia pokúšala protest rozohnať. Informovala o tom agentúra AFP.


Metropolitná polícia na Twitteri informovala, že dôvodom zadržaní boli rôzne priestupky vrátane porušenia platným opatrení proti šíreniu koronavírusu. "Očakávame, že tento počet (zadržaných) ešte porastie," dodala. Zábery z protestu, ktoré sa objavili na internete, zachytávajú potýčky demonštrantov s políciou na známej obchodnej ulici Oxford Street. Protestný pochod sa tam dostal, keď prešiel cez stred mesta.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Polícia demonštrantov zhromaždených na Oxford Street i pri neďalekom Mramorovom oblúku (Marble Arch) vyzvala, "aby oblasť opustili a išli domov". Varovala ich pritom, že ak výzvu neuposlúchnu, bude im hroziť zadržanie. Viacerí z demonštrantov zasadzujúcich sa proti noseniu ochranných rúšok na tvár či vakcíne na ochorenie COVID-19 niesli plagáty s nápismi ako "prestaňte nás ovládať" či "nijaké ďalšie lockdowny".

V Anglicku sa 2. decembra skončí platnosť aktuálneho lockdownu zavedeného v snahe spomaliť šírenie nákazy novým druhom koronavírusu. Jednotlivé oblasti sa následne vrátia k regionálnym opatreniam - prísnym v závislosti od počtu prípadov nákazy koronavírusom. V Británii zomrelo od začiatku pandémie už vyše 57.000 ľudí, čo je najviac spomedzi európskych krajín.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: The Telegraph

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články