°C

Pondelok, 8. marec 2021. Meniny má Alan, Alana, zajtra Františka.

Tisíce ľudí bez elektriny a vykurovania: Mrznúci dážď skomplikoval život na východe Ruska

Silná búrka zanechala tisíce ľudí na východe Ruska bez elektriny
Silná búrka zanechala tisíce ľudí na východe Ruska bez elektriny
Zdroj: SITA/AP Photo/Aleksander Khitrov
25.11.2020 20:06

VLADIVOSTOK - Tisíce ľudí v Prímorskom kraji na ruskom Ďalekom východe v stredu zostali bez vykurovania či elektriny. Na odstránení problémov v dôsledku neobvyklého novembrového zimného počasia, ktoré oblasť zasiahlo minulý týždeň, pracujú miestne úrady a pohotovostné zložky. Informovala o tom agentúra AP.


Ruské ministerstvo energetiky uviedlo, že v Prímorskom kraji je bez elektriny v súčasnosti 5800 obyvateľov a bez kúrenia 3300 obyvateľov Vladivostoku, hlavného mesta tohto regiónu. Prímorský kraj zasiahol mrznúci dážď 18. novembra a nasledujúci deň sa tisíce miestnych obyvateľov zobudili v tmavých a studených bytoch. Silné vrstvy ľadu pokrývali stromy, autá i cesty, pričom ľad miestami trhal aj elektrické vedenie.

Silná búrka zanechala tisíce
Zdroj: SITA/AP Photo/Aleksander Khitrov

Región takéto zimné počasie nezažil už 30 rokov, uviedol na sociálnej sieti gubernátor Prímorského kraja Oleg Kožemiako. Búrka s mrznúcim dažďom trvala niekoľko dní. Podľa regionálnej vlády sa v sobotu ocitlo bez elektriny, kúrenia či tečúcej vody takmer 180.000 ľudí. Úrady už týždeň pracujú na obnovení dodávok elektrickej energie v regióne. Ľuďom poskytli núdzové prístrešky a rozdávajú im teplé jedlá. Vláda v regióne v piatok vyhlásila výnimočný stav.


Galéria

Silná búrka zanechala tisíce Silná búrka zanechala tisíce

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články