°C

Utorok, 2. jún 2020. Meniny má Xénia, zajtra Karolína.

KORONAVÍRUS Rýchlotesty v Španielsku sú nepresné: Čínsky výrobca pošle nové

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.03.2020 13:51

MADRID - Nepresné rýchlotesty na nový koronavírus, ktoré dostalo Španielsko, sa jeho čínsky výrobca Shenzhen Bioeasy Biotechnology rozhodol nahradiť. Súčasné testy na základe výterov z nosa majú totiž podľa Španielskej spoločnosti pre infekčné choroby a klinickú mikrobiológiu mieru presnosti menšiu ako 30 percent. Informoval o tom v piatok denník South China Morning Post.


Španielsko si podľa denníka El País predtým objednalo od čínskej spoločnosti 340.000 testovacích sád. Samospráva v Madride sa však rozhodla prestať používať testy pre ich nepresnosť. Ministerstvo zdravotníctva následne vyzvalo miestneho dodávateľa, aby testovacie sady nahradil.

Spoločnosť Shenzhen Bioeasy Biotechnology uviedla, že pošle nové sady rýchlotestov s čo najväčšou presnosťou diagnostiky. "Všetky rýchlotesty Bioeasy COVID-19 boli oficiálne schválené a môžeme ich exportovať a predávať v Európskej únii," dodala čínska spoločnosť.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V Španielsku do štvrtka 26. marca ochorelo na COVID-19 celkovo 56.188 ľudí, z nich 4.089 zomrelo. Celosvetovo vírus infikoval približne 520.000 ľudí a chorobe spôsobenej novým koronavírusom podľahlo viac ako 23.000 osôb.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články